අප්‍රිකානු, චීනය සහ ඇමරිකා එක්සත් ජනපදයේ ප්‍රධානීන් සමඟ ඇති සබඳතා ගැන තියරි රේයර් ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේං හමුවෙයි


තියරි රේයර් ප්‍රෙසිඩන්ට් ඩු සර්කල් ඩි එටූඩ්ස් සයන්ටිෆික්ස් රේයර් සහ ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩි එස්ටේං

තියරි රේයර් ප්‍රෙසිඩන්ට් ඩු සර්කල් ඩි එටූඩ්ස් සයන්ටිෆික්ස් රේයර් සහ ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේං

ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩි එස්ටේං සහ තියරි රේයර්

ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩි එස්ටේං සහ තියරි රේයර්

තානාපති අසාමාන්‍ය ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩි එස්ටේං

තානාපති අසාමාන්‍ය ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩි එස්ටේං

අප්රිකානු, චීනය සහ එක්සත් ජනපද ප්රාන්ත ප්රධානීන් සමඟ ඇති සබඳතා ගැන සාකච්ඡා කිරීම සඳහා එච්ඊ තියරි රේයර්, ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේං හමුවී ඇත.

PARIS, FRANCE, ජනවාරි 3, 2021 /EINPresswire.com/ – “සර්කල් ඩිටූඩ්ස් සයන්ටිෆික්ස් රේයර්” හි සභාපති තියරි රේයර් ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේං හමුවී ඔහුගේ විෂය මාලාව සහ රාජ්‍ය ප්‍රධානීන් සමඟ ඇති සබඳතා පිළිබඳව සාකච්ඡා කිරීමට, විශේෂයෙන් අප්‍රිකානු අය පමණක් නොව චීනය සහ එක්සත් ජනපදය. (ලිපියේ අවසානයේ ඔබට වීඩියෝව හමුවනු ඇත)

පැරීසියේ බීඑල්, ​​ඔක්ස්ෆර්ඩ් සහ හාවඩ් ව්‍යාපාරික පාසලේ දේශපාලන විද්‍යා ඩිප්ලෝමා, රෝමානු නීතියෙන් අගය කරන ලද ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේං (වැලරි ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේංගේ සහෝදරයා) කළමනාකරණ කර්මාන්තය, ඉගැන්වීම සහ දේශපාලනය යන ක්ෂේත්‍රවල සුවිශේෂී වෘත්තීන් තුනක් ඇත.

INSEAD පදනමේ ගෞරවනීය සභාපති, පී an ාධිපති, ගුරුවරයා, සාමාන්‍යාධිකාරී සහ INSEAD පරිපාලන මණ්ඩලයේ උප සභාපති ලෙස කටයුතු කිරීමෙන් පසු ඔහු අධ්‍යාපන ක්‍ෂේත්‍රයේ ප්‍රතිවිපාක ඇති අයෙකි. ඔහුගේ වෘත්තීය විෂය මාලාවේ අඛණ්ඩතාවය තුළ, ඔහු ආර්ථිකය හා ව්‍යාපාර පිළිබඳ ජෙනරාල්, අයිබීඑම්, ජොන්සන්, සොසෙටි ඉන්ටර්නැෂනල් ඩි ටෙක්නොලොජි (සභාපති), සීඩීඊපී සහ පිලිප්ස් සහ ශාන්ත ගොබෙන්ගේ සභාපතිවරුන්ගේ උපදේශක ලෙස පිළිගෙන ඇත.

සමාගම්වල සමාජ වගකීම් භාවිතයන් (ආර්එස්ඊ =) සංවර්ධනය කිරීමේ අරමුණින් කැනන් හි සභාපති ෆ්‍රිට් පිලිප්ස් සහ රුසබුරෝ කකු සමඟ ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේං විසින් «ලා ටේබල් රොන්ඩේ ඩි කාවොක්ස් දියත් කරන ලදී. CSR). හොඳ පුරුදු අන්තර්ජාතික කේත තුළ ඇති වන ආචාර ධර්ම ඇගයීම සඳහා මෙතැන් සිට යොමු පොතක් වන Caux වට මේස මූලධර්ම, එනම් පොදු ධනය සඳහා එකට ජීවත්වීම »

සමාගම් සඳහා සීආර්ටී මූලධර්ම 1994 දී ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද අතර, ඔක්සිඩෙන්ටල් (මානව ගරුත්වය) සහ ජපන් (කියෝසි: «පොදු ධනය සඳහා එකට ජීවත් වීමට හා එකට වැඩ කිරීමට») සංකල්ප ඒකාබද්ධ කරයි. 1994 දී කෝපන්හේගන්හි පැවති UNO සමාජ සමුළුවේදී මෙම හොඳ භාවිතයන් ජාත්‍යන්තර කේතය නිරාවරණය වන අතර එය භාෂා දොළහකින් පරිවර්තනය කරන ලද විමර්ශන පොතක් බැවින්; එය නිසාන් වැනි ජාත්‍යන්තර සමාගම් විසින් ආචාර ධර්ම අභ්‍යන්තර ඇගයීම් සඳහා පදනම වී ඇත.

දේශපාලන ician යෙකු ලෙස ඔහු 1968 සිට 1973 දක්වා ප්‍රංශ ජාතික වාණිජ මණ්ඩලයේ “ඇල්පස්-සමුද්‍රීය” නියෝජිතයා, උතුරු අත්ලාන්තික් පාර්ලිමේන්තුවේ සාමාජික, ආර්ථික හා සමාජ උපදේශක සාමාජික සහ එස්ටේං නගරාධිපති ලෙස ද කටයුතු කර ඇත.

මිත්‍රශීලී සමාජ ක්ෂේත්‍රයේ නියැලී සිටින ඔහු ආර්ථික සහයෝගීතාව සඳහා යුරෝපීය ලීගයේ, තරුණ ආර්ථික වාණිජ මණ්ඩලයේ, එක්සත් ජාතීන්ගේ ව්‍යාපාර කවුන්සිලයේ (බුස්කෝ), යුරෝපීය ව්‍යාපාරයේ උප සභාපති සහ කමිටුවේ සභාපති ද වේ. ලෝක පාර්ලිමේන්තුව (කෝපාම්).

ජාකොබ් වොන් යූක්ස්කෝල් විසින් නිර්මාණය කරන ලද සහ 2004 දී පිහිටුවන ලද ලෝක අනාගතය සඳහා වූ උපදේශක සාමාජික ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩිස්ටේං අපගේ පොදු අනාගතයේ අභියෝගයට පිළිතුරු සැපයීම සඳහා ග්‍රහලෝක පරිමාණයෙන් වෙනසක් ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා කාර්යක්ෂම දේශපාලන විසඳුම් සඳහා වන යෝජනා විස්තාරණය කිරීමට සහභාගී වේ. .

ඔහු “ප්‍රංශය, චීනය සහ අරාබි රටවල් අතර සංස්කෘතික සබඳතා ප්‍රවර්ධනය කිරීම” යන රාජ්‍ය නොවන සංවිධානයේ ගෞරවනීය සභාපතිවරයා වේ. ඔහු “ලෙජියන් ඩි හොනූර්” නියෝගයේ නිලධාරියෙකු වන අතර ලියෝපෝල්ඩ්ගේ නියෝගයේ අණ දෙන නිලධාරියෙකි.

තියරි රේයර්
යුනිවර්සි
+33 6 51 60 18 07
Thierry.rayer@cesrayer.com

රෙන්කොන්ට්රේ තියරි රේයර් සහ ඔලිවියර් ගිස්කාර්ඩ් ඩි එස්ටින්ග්

Source link