නෙට්ෆ්ලික්ස්: නැරඹීමට + සම්පූර්ණ ලැයිස්තුවට 2021 ජනවාරි මාසයේ හොඳම නව ප්‍රදර්ශන 7 ක්


මාටින් ස්කොර්සෙස් නව ලේඛනයක් දමයි, නිකොලස් කේජ් එෆ්-බෝම්බය අතහැර දමයි, සහ නෙට්ෆ්ලික්ස් මුල් පිටපත් මේ ජනවාරි මාසයේ ඔබේ විනෝදය සඳහා පහත වැටේ.

1. “එය නගරයක් ලෙස පෙනී සිටින්න” (ජනවාරි 8 වන සිකුරාදා ලබා ගත හැකිය)

මා නැරඹිය යුත්තේ ඇයි? මාටින් ස්කොර්සෙස් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ෆ්‍රැන් ලෙබොවිට්ස් පිළිබඳ වාර්තා චිත්‍රපට මාලාවක් වන්නේ “එය නගරයක් ලෙස රඟපාන්න” යන්නයි. අවංකවම, ඔබ දැනගත යුත්තේ එපමණයි. විනෝද වන්න.

පාරිතෝෂික හේතුව: හරි හොදයි. කථාංග හතක සීමිත ලිපි මාලාව ස්කොර්සෙස්ගේ දෙවන වාර්තා චිත්‍රපටය වන නිව් යෝර්ක් හි සුප්‍රසිද්ධ නිව් යෝර්ක් කතුවරයා සහ ප්‍රසිද්ධ කථිකයා වන අතර මෙය හැර හතර ගුණයක් පමණ දිගු වන අතර කාලයත් සමඟ පැමිණේ. සැබෑ ස්වදේශිකයන් දෙදෙනෙකුගේ දෑස් තුළින් නගරයට මාර්ගෝපදේශ පොතක් ලෙස රාමු කර ඇති “එය නගරයක් ලෙස පෙනී සිටින්න” යනු බිග් ඇපල් හරහා දිගු ගමනක් හා සමාන ය. රචකයාගේ ජීවිතය රාමු කිරීම සඳහා එය සිදුවුවහොත්, වඩා හොඳය. රියදුරු අසුනේ ස්කොර්සෙස් සමඟ, සෑම අස්සක් මුල්ලක් නෑරම උද්දීපනයක් තිබිය යුතුය.

රිචඩ් රමිරෙස් (ද නයිට් ස්ටෝකර්) 4 වන පරිච්ඡේදයේ “මෑන්හන්ට්” නයිට් ස්ටෝකර්: ද හන්ට් ෆෝ සීරියල් ler ාතකයා.  සී.  නෙට්ෆ්ලික්ස් © 2021

රිචඩ් රමිරෙස් “රාත්‍රී දඩයම: අනුක්‍රමික ler ාතකයෙකු සඳහා දඩයම”

නෙට්ෆ්ලික්ස්

2. “රාත්‍රී ස්ටෝකර්: අනුක්‍රමික ler ාතකයෙකු සඳහා දඩයම” (ජනවාරි 13 බදාදා ලබා ගත හැකිය)

මා නැරඹිය යුත්තේ ඇයි? මෙම ශීත Net තුවේ දී නෙට්ෆ්ලික්ස් හට අවම විවේක නිවාඩුවක් සඳහා ප්‍රේක්ෂකයින් යැවීමට අවශ්‍ය වේ. ශුභාරංචිය: ඔබ 1985 ගිම්හානයේ ලොස් ඇන්ජලීස් වෙත යමින් සිටියි. එබැවින් එය උණුසුම් හා උණුසුම් වනු ඇත! නමුත්… හොඳයි… මිනීමැරුම් තිබේ. ගොඩක් සහ මිනීමැරුම් ගොඩක්. එම වර්ෂයේ මාර්තු මාසයේ සිට “නයිට් ස්ටෝකර්: ද හන්ට් ඔෆ් සීරියල් ler ාතකය” රිචඩ් රමිරෙස් විසින් සිදු කරන ලද කුප්‍රකට කැලිෆෝනියා killing ාතන වික්‍රමය අනුගමනය කරයි. මිනීමැරුම් සහ ලිංගික පහරදීම් මාලාව මුලින් මුළුමනින්ම විසන්ධි වූ බවක් පෙනෙන්නට තිබුණි, වින්දිතයින්ගේ පෞද්ගලික ගති ලක්ෂණ හෝ ස්ථානවල එතරම් අතිච්ඡාදනය නොවූ නමුත් රහස් පරීක්ෂක ගිල් කැරිලෝ සහ මිනීමැරුම් විමර්ශක ෆ්‍රෑන්ක් සලර්නෝ ඔවුන්ගේ මිනිසා සොයා ගැනීමේ කාර්යය කළහ. කොටස් හතරකින් යුත් මෙම ලේඛනය කුප්‍රකට LA ත්‍රාසජනක කතාවක් නිශ්චිතව පැවසීම සඳහා පළමු පුද්ගල සම්මුඛ සාකච්ඡා, ලේඛනාගාර දර්ශන සහ ඡායාරූපකරණය භාවිතා කරයි.

පාරිතෝෂික හේතුව: ඔබ සමඟ අවංකව කටයුතු කිරීම සඳහා, රිචඩ් රමිරෙස් හෝ ඔහුගේ මෝඩ ශබ්දයේ අන්වර්ථ නාමය ගැන මෙම නෙට්ෆ්ලික්ස් ලේඛනාගාරය මුදා හැරීමේ දින දර්ශනයට පැමිණෙන තෙක් මා අසා නැත. ඒ අවස්ථාවේ දී, මගේ බුද්ධිමත් හා පුදුමාකාර ඉන්ඩිවයර් සගයන් නව කතා මාලාව සමාලෝචනය කිරීමට, විශ්ලේෂණය කිරීමට හෝ වෙනත් ආකාරයකින් අදහස් දැක්වීමට මාගෙන් ඉල්ලා සිටියහ. ඔවුන්ගේ උද්‍යෝගය මගේ උනන්දුව වැඩි කළ බව කිව යුතුය. … රාත්‍රී ස්ටෝකර්? ඔවුන් ඉදිරිපත් කළ නම එයද? සදහා සැබෑ? 80 දශකයේ දී ඒ සියල්ල සිදු වූ බව ඔවුන් මට පැවසූ පසු, පළමු සිතුවිලි මාතෘකාව අර්ථවත් වූ නමුත් ඉතිරිය අභිරහසක් ලෙස පවතී. ඉතින්, ඔබ මට කැමති නම් සහ 80 දශකයේ මැද භාගයේ දේවදූතයන් නගරයේ සිදු වූ දේ ගැන නුහුරු නම්, ඔබම අධ්‍යාපනය ලබා නොගන්නේ මන්ද? පෙනෙන විදිහට, එය තරමක් කතාවකි.

3. “අතෘප්තිය” 3 වන කොටස (ජනවාරි 15 ​​වන සිකුරාදා ලබා ගත හැකිය)

විසර්ජනය (එල් සිට ආර්) නැට් ෆැක්සන් එල්ෆෝ ලෙසත්, ඇබී ජේකොබ්සන් බීන් ලෙසත් 4 වන පරිච්ඡේදයේ විසර්ජනය.  සී.  නෙට්ෆ්ලික්ස් © 2020

“අතෘප්තිය”

නෙට්ෆ්ලික්ස් අනුග්‍රහයෙනි

මා නැරඹිය යුත්තේ ඇයි? මැට් ග්‍රෝනිංගේ නෙට්ෆ්ලික්ස් නිර්මාණය එහි තුන්වන වාරයේ හෝ කොටසක් තුළ අඛණ්ඩව පවතී, නිකුත් කරන ලද තුන්වන කථාංග මාලාව විස්තර කිරීමේදී ඔබට කොපමණ තාක්ෂණයක් ලබා ගැනීමට අවශ්‍යද යන්න මත පදනම්ව. බීන් කුමරියගේ (අබ්බි ජේකොබ්සන් විසින් හ o නැගූ), ඇගේ සහචරයා වන එල්ෆෝ (නැට් ෆැක්සන්) සහ ඇගේ පුද්ගලික භූතයා වන ලුසි (එරික් ඇන්ඩ්‍රේ) ගේ මධ්‍යකාලීන අවාසනාවන්ත ක්‍රියාවන්ගෙන් පසුව, “අතෘප්තිය” ඩ්‍රීම්ලන්ඩ් හරහා ගමන් කරන්නේ හොඳ සටනකට එරෙහිව සටන් කරමින් යහපත් දේ හමුවීමෙනි එතරම් හොඳ නැත – රාජධානියේ ඉන්ද්‍රජාලික පුරවැසියන්. නමුත් ඔබ කොපමණ දුරක් ගමන් කළත්, ගෙදර පැමිණීම වැනි කිසිවක් නැත. නවතම තේමාවෙන් ගෙවීමට එම තේමාව සොයන්න?

පාරිතෝෂික හේතුව: එරික් ඇන්ඩ්‍රේගේ භූතයා තමාගේම ව්‍යාකූලත්වයට පොළඹවන කාරකයෙකි, නමුත් ඔබ ඔහු වඩාත් කරදරකාරී බළලාගේ සජීවිකරණ ප්‍රතිමූර්තිය ලෙස සිතන විට ඔහු ඊටත් වඩා විනෝදජනක ය. ඔබ එය දන්නවා. ඔහු තමාගේම විනෝදය හැර වෙනත් හේතුවක් නොමැතිව දේවල් රාක්කවලින් තට්ටු කරයි. ඔහු ආහාර නොවන සෑම දෙයක්ම හපයි. ඔහු පාන්දර 3 ට ඔබව අවදි කරන්නේ ඔබේ මුහුණට පැනීමෙන් හෝ ඔබේ කනට කෑගැසීමෙනි. ලුසී මේ කිසිවක් හරියටම නොකරනු ඇත, නමුත් මිනිසුන් අඳුරේ අද්දරට තල්ලු කරනු දැකීමෙන් ඔහුට ලැබෙන ප්‍රීතිය මට වද දෙන විට මගේ බළලාගේ පෙනුම කෙබඳුද යන්න සිහිපත් කරයි.

4. “කෝබ්රා කායි” වාරය 3 (ජනවාරි 8 වන සිකුරාදා ලබා ගත හැකිය)

ජොබ්නි ලෝරන්ස් ලෙස කෝබ්රා කායි (එල් සිට ආර්) විලියම් සබ්කා සහ කෝබ්රා කායි සීආර් හි මිගෙල් ඩයස් ලෙස XOLO MARIDUEÑA.  නෙට්ෆ්ලික්ස් අධිකරණය © 2020

විලියම් සබ්කා සහ “කෝබ්රා කායි” හි සොලෝ මරිඩූනා

නෙට්ෆ්ලික්ස් අධිකරණය

මා නැරඹිය යුත්තේ ඇයි? මෙම ප්‍රශ්නයට ඇති එකම සත්‍ය පිළිතුර නම් “නොස්ටැල්ජියා” යන්නයි. “කෝබ්රා කායි” යූ ටියුබ් මුල් පිටපතක් ලෙස බලපත්‍ර ලබා ගැනීමට පෙර ආරම්භ වූ අතර අවසානයේදී නෙට්ෆ්ලික්ස් වෙත විකුණනු ලැබීය. මුල් චිත්‍රපටයෙන් වසර 34 කට පසු එය “කරාටේ කිඩ්” කතාව ගෙන එයි, විලියම් සබ්කා සහ රැල්ෆ් මැකියෝ පිළිවෙලින් ජොනී ලෝරන්ස් සහ ඩැනියෙල් ලාරූසෝ ලෙස නැවත පැමිණේ. හිටපු ප්‍රතිවාදියාගේ දෘෂ්ටිකෝණයෙන් සිදුවීම් ප්‍රතිනිර්මාණය කරමින් “කෝබ්රා කායි” ප්‍රචණ්ඩත්වය සහ කරාතේ ක්‍රීඩාව දරුවන්ගේ ජීවිත හැඩගස්වා ගන්නේ කෙසේද යන්න ගැන කතා කිරීමට නැවුම් ක්‍රම සොයා ගනී, නමුත් එය තවමත් සටන් සඳහා ඕනෑ තරම් කාලය සොයා ගනී. ඇත්තෙන්ම, ප්‍රේක්ෂකයා ඉල්ලා සිටින්නේ එයයි.

පාරිතෝෂික හේතුව: තුන්වන වාරයට පිවිසීම, ඩෝජෝ අනතුරේ, ඩැනියෙල් කරාටේ සමඟ සදහටම සිදු කළ හැකි අතර ජොනී වෙනදා මෙන් ඉවත්ව යයි. මම හිතන්නේ මේ සියලු ගැටලු ඉක්මණින් විසඳෙනු ඇත, සමහර විට ඔබ දැන් සොයන්නේ එපමණයි. එය ඇදහිය නොහැකි තරම් දුෂ්කර 2020 න් පසු නව වසරක ආරම්භයයි. රූපවාහිනිය පහසු විය හැකි අතර පහසු විය හැකිය, විශේෂයෙන් වෙනත් කිසිවක් ඒ ආකාරයෙන් නොපැමිණෙන විට. එබැවින් ඔබට කිරීමට අවශ්‍ය වන්නේ වර්තමානයේ ජීවත් වන ලෙස මවාපාන අතීතයකට පැන යාම පමණි. නෙට්ෆ්ලික්ස් ඔබ වෙනුවෙන් මෙහි ඇත.

5. “දිවුරුම් වචන ඉතිහාසය” (ජනවාරි 5 අඟහරුවාදා ලබා ගත හැකිය)

ස්වීඩ් වචනවල ඉතිහාසය නිකොලස් කේජ් ස්වීටර් වචන ඉතිහාසයේ.  සී.  ඇඩම් රෝස් / නෙට්ෆ්ලික්ස්

නිකොලස් කේජ් “දිවුරුම් වචන ඉතිහාසය”

ඇඩම් රෝස් / නෙට්ෆ්ලික්ස්

මා නැරඹිය යුත්තේ ඇයි? නෙට්ෆ්ලික්ස් හි කොටස් හයක ලේඛණ “දිවුරුම් වචනවල ඉතිහාසය” නැරඹීමට අවශ්‍ය වීමට මූලික හේතු දෙකක් තිබේ. පළමුවැන්න සහජ, නොපැහැදිලි කුතුහලයයි. “ෆක්,” “ජරාව,” සහ “පුස්සි” වැනි වචන ආරම්භ වූයේ කොහෙන්ද යන්නත්, ලොව පුරා සමාජවල එවැනි තහනම් වචන බවට පත්වීමට හේතුවත් ඔබට දැන ගැනීමට අවශ්‍යය. මෙම විභව නරඹන්නන් සඳහා, මෙම ඉතිහාසය හරහා කථා කරන ප්‍රධාන ලේඛනය සත්‍ය ශබ්දකෝෂ ශිල්පීන් (මීරියම් වෙබ්ස්ටර් සඳහා අර්ථ දැක්වීම් ලියූ), සංජානන විද්‍යා scientists යින් (භාෂාව පිළිබඳ පර්යේෂණ කරන), කතුවරුන් සහ ඉතිහාස ians යින් සමඟ කථා කරන බව දැන ගැනීමෙන් සැනසීමක් ලබා ගන්න. වාරය විනාඩි 25 කින් හෝ ඊට අඩු කාලයකින්. ඔව්, සත්‍ය අධ්‍යාපනයක් මෙහි තිබිය යුතුය, මම අනුමාන කළද බොහෝ දෙනෙක් හේතුව අංක 2 සඳහා වැඩි වශයෙන් පෙළ ගැසෙනු ඇත…

පාරිතෝෂික හේතුව: නිකොලස් කේජ් “ෆුආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආආ. සම්පූර්ණයි. “දිවුරුම් වචනවල ඉතිහාසය” හි සත්කාරකයා ලෙස, කේජ් සෑම කථාංගයක්ම හඳුන්වා දෙන අතර, අර්ථකථන, වචන සම්භවය සහ නිසි භාවිතය පිළිබඳ සාකච්ඡාව වේගවත් කිරීමට උපරිම උත්සාහයක් ගන්නා බොහෝ විකට නළු නිළියන්, බොහෝ විකට නළු නිළියන් තෝරා ගනී. නික් ඔෆර්මන්, සාරා සිල්වර්මන්, ජිම් ජෙෆරීස්, සයිනබ් ජොන්සන්, නිකී ග්ලේසර්, විවෘත මයික් ඊගල්, සහ කථාංග 2 හි තරු විචාරක ලෙස “ෂිට්,” ඉසියා විට්ලොක් ජේ.ආර්, සියල්ලන්ම ඔවුන්ගේ ප්‍රියතම දිවුරුම පිළිබඳ ඔවුන්ගේ අදහස් ඉදිරිපත් කරයි ඔබේ විනෝදය සඳහා වචන, සහ, කථාංග ඉතා කෙටි බව සලකන විට, ඒ සියල්ල එකට එකතු වේ! එබැවින් කුමන හේතුවක් නිසා ඔබව “දිවුරුම් වචන ඉතිහාසය” වෙත ගෙන එනු ඇත, ඔබ පෙරට වඩා ඔබේ වාචික වචන අගය කිරීම සමඟ පිටව යනු ඇත.

6. “ඉන්ද්‍රජාලිකයන්” වාරය 5 (ජනවාරි 15 ​​වන සිකුරාදා ලබා ගත හැකිය)

මා නැරඹිය යුත්තේ ඇයි? සේරා ගැම්බල් සහ ජෝන් මැක්නමාරාගේ සයිෆි මුල් ලිපි මාලාව “ඇමරිකානුවන්ගේ” අනපේක්ෂිත උරුමක්කාරයා වේ. එහි මා දන්නා සෑම විචාරකයෙකුටම එය කොතරම් ශ්‍රේෂ් is ද කියා පවසන අතර එය නැරඹීමට සිටින සියල්ලන්ම නැරඹීමට උනන්දු කරයි. “යහපත් සටන” වඩාත් direct ජු අනුප්‍රාප්තිකයා විය හැකි අතර, එහි කීර්තිනාමය පරම්පරාව සහ සම්මාන අවධානය සඳහා නැවත නැවත ආයාචනා කිරීම සහ ඔවුන්ගේ දැඩි රසිකයන් සිටින ප්‍රභේද ප්‍රියතමයන් ගණනාවක් තිබේ (“හෙට ලෙජන්ඩ්ස්” මතකයට එයි), නමුත් පළමුවන වාරය සඳහා මිශ්‍ර පිළිගැනීමෙන් පසුව, “ඉන්ද්‍රජාලිකයන්” කිසි විටෙකත් බලාපොරොත්තු සුන් කරන බවක් නොපෙනේ. දිගටම කරගෙන යන අය – සහ සෑම දිනකම තවත් බොහෝ දේ ඇත – එහි මැජික් ස්පර්ශයෙන් දිවුරන්න (දරුණු ද pun ුවමට සමාව දෙන්න), එය මිනිසුන්ගේ සිත් රිදවීමට ප්‍රමාණවත් නොවේ. ඉතින් බලාපොරොත්තු වෙනවා.

පාරිතෝෂික හේතුව: 5 වන වාරය “ඉන්ද්‍රජාලිකයන්ගේ” අවසාන සමය සනිටුහන් කරයි, එබැවින් ඔබේ නිදහසට කරුණ නම් එය හොඳින් අවසන් වේදැයි ඔබ බලා සිටියා නම්, දැන් ඔබට එම නිදහසට කරුණක් නැත! නැවතත්, එය වෙත යන්න! නෙට්ෆ්ලික්ස් මේ මාසයේ වඩා හොඳ මැරතන් තරඟයක් ඉදිරිපත් නොකරයි.

7. “භාවනාවට හිස් අවකාශය” (දැන් ලබා ගත හැකිය)

"හිස් අවකාශය: භාවනාවට මඟ පෙන්වීම" නෙට්ෆ්ලික්ස් 2021

“හිස් අවකාශය: භාවනාවට මඟ පෙන්වීම”

නෙට්ෆ්ලික්ස් අනුග්‍රහයෙනි

මා නැරඹිය යුත්තේ ඇයි? මෙගා ජනප්‍රිය හෙඩ්ස්පේස් ඇප් සහ වොක්ස් මීඩියා විසින් ඔබ වෙත ගෙන එන ලද “භාවනාවට හෙඩ්ස්පේස් මාර්ගෝපදේශය” යනු නවතම අන්තර්ක්‍රියාකාරී රූපවාහිනී කතා මාලාව වන අතර මෙම කණ්ඩායම් දෙකෙන් මාලාවන් තුනෙන් පළමුවැන්නයි. . (ඩේවිඩ් ලින්ච් භාවනා කළ විට එය අවශ්‍ය දැයි මට විශ්වාස නැත. අප සියල්ලන්ම එසේ වීමට උත්සාහ කළ යුතුය ඩේවිඩ් ලින්ච් වගේ තව ටිකක්.) තවමත්, සෑම ප්‍රවේශයක්ම වෙනස් සිහිකල්පනාවෙන් යුත් ක්‍රමවේදයක් නිරූපණය කරන අතර ඔබට පුහුණුවීමට උපකාර කිරීම සඳහා මඟ පෙන්වන ලද භාවනාවකින් අවසන් වේ. අවම වශයෙන්, දිනපතා කනස්සල්ලට පත්වන සිරස්තල සහ කාර්යබහුල කාලසටහන් වලින් ඔබට මොහොතකට සාමකාමී සහ නිහ quiet තාවයක් ලැබෙනු ඇත.

පාරිතෝෂික හේතුව: නැවතත්, මට මෙය ප්‍රමාණවත් ලෙස අවධාරණය කළ නොහැකි නිසා: ඔබට අනිවාර්යයෙන්ම වීමට අවශ්‍යයි මේ මිනිහා වගේ. ඔබේ නව හොඳම මිතුරා වීමට ලෝරා ඩර්න් පියාපත් මත රැඳී නොසිටියා නම්, භාවනා කිරීමට උත්සාහ නොකරන්නේ මන්ද?

එන එන රූපවාහිනියේ ඉතිරි කොටස

“බන්ධන” වාරය 2 (ඉක්මනින් ලබා ගත හැක)
“ඩ්‍රීම් හෝම් වේශ නිරූපණය” වාරය 2 (දැන් ලබා ගත හැකිය)
“මොනාකා” වාරය 2 (දැන් ලබා ගත හැකිය)
“ඇබී හැචර්” වාරය 1 (දැන් ලබා ගත හැකිය)
“හොල්මන් හැත්වේස්” 1 තු 1 සහ 2 (දැන් ලබා ගත හැකිය)
“එය අල්ලා ගත්තා! මෙක්සිකෝ ”වාරය 3 (ජනවාරි 5 සිට ලබා ගත හැකිය)
“LA’s Finest” Season 1 (ලබා ගත හැක්කේ ජනවාරි 5)
“මරණයෙන් බේරීම” (ජනවාරි 6 සිට ලබා ගත හැකිය)
“ලෝකයේ දුෂ්කරම බන්ධනාගාර තුළ” 5 වන වාරය (ජනවාරි 8 සිට ලබා ගත හැකිය)
“හැලිෆැක්ස් හි අවසාන ටැන්ගෝ” වාරය 4 (ජනවාරි 12 සිට ලබා ගත හැකිය)
“කාමන් සැන්ඩිගෝ” වාරය 4 (ජනවාරි 15 ​​සිට ලබා ගත හැකිය)
“හෙන්රි ඩෙන්ජර්” asons තු 1 – 3 (ජනවාරි 15 ​​සිට ලබා ගත හැකිය)
“කුරෝකෝගේ පැසිපන්දු” වාරය 1 (ජනවාරි 15 ​​සිට ලබා ගත හැකිය)
“හෙලෝ නින්ජා” වාරය 4 (ජනවාරි 15 ​​සිට ලබා ගත හැකිය)
“මගේ නියෝජිතයා අමතන්න!” 4 වන වාරය (ජනවාරි 21 සිට ලබා ගත හැකිය)
Season 2 (ජනවාරි 22 සිට ලබා ගත හැකිය)
“කඩලා!” 3 වන වාරය (ජනවාරි 22 සිට ලබා ගත හැකිය)
“ඉරණම: Winx Saga” (ජනවාරි 22 සිට ලබා ගත හැකිය)
“ජුරාසික් වර්ල්ඩ්: කඳවුරු ක්‍රිටේසියස්” වාරය 2 (ජනවාරි 22 සිට ලබා ගත හැකිය)
“අපි: බෘක්ලින් සාන්තුවරයන්” (ජනවාරි 29 සිට ලබා ගත හැකිය)

ලියාපදිංචි වන්න: නවතම බ්‍රේකින් චිත්‍රපට සහ රූපවාහිනී ප්‍රවෘත්තිවල රැඳී සිටින්න! අපගේ විද්‍යුත් තැපැල් පුවත් ලිපි සඳහා මෙහි ලියාපදිංචි වන්න.

Source link