අපේ බල්ලන් සමඟ ගැඹුරු බැඳීම


අටුවාව: වර්ෂයේ අවසාන දිනය, ශීත කාලගුණයෙන් ආරම්භ වූ උදෑසන අච්චාරු බෝලයෙන් ආපසු නිවසට පැමිණි පසු, මහල්ලා ආපසු පිටතට යයි, එහිදී බල්ලා ඇඟවුම් කරන්නේ ඇගේ කන් සීරීමට අවශ්‍ය බවය. සිසිල් කොන්ක්‍රීට් පැටියෝ මත හිස් පාද, ශරීරය ප්‍රසන්න තෙහෙට්ටුව, ඔහු අව්වේ හිඳගෙන බැඳී සිටී. “මහලු මිනිසා සුරතල් සතෙකු බවට පත්වේ, පසුව ඔහු තමා නිවැරදි කරගනී:“ ඒක හරි, ඔබ බොහෝ විට මා තරම් වයස්ගත නොවෙන්න පුළුවන්, නමුත් අපි දෙදෙනාම බෝලයක් පසුපස හඹා යෑමට කැමතියි. ” ඔහු ගණිතය කරයි. ඔහුගේ බිරිඳගේ මිතුරෙකු සුනඛයා හදා වඩා ගත්තේය, මීට වසර ගණනාවකට පෙර, වයස නොදන්නා අතර, පසුව 2019 දී මිතුරා අසනීප වූ විට, බල්ලා ඔවුන් සමඟ ජීවත් වීමට පැමිණියේය. බල්ලා 8 හෝ 9 නම්, ඒ …

මාස ගනනාවක් භාවනා කිරීම සඳහා, භික්ෂූන් වහන්සේලා කෝන් ගැන කල්පනා කර ඇත, “බල්ලෙකුට බුද්ධ ස්වභාවය තිබේද?” ඔහු අහන්නේ නැහැ. දන්නා, කතා නොකරන, දන්නා බව කියා සිටින අය හෝඩුවාවක් නැත. ඇය ඉතා පැහැදිලිව කථා කරන දැවැන්ත මෘදු දුඹුරු ඇස් වලින් ඔහු දෙස බලයි. සමහර විට ඔහු සිතන්නේ ඇය හදිසියේම ඇගේ බල්ලාව වැගිරවා සියල්ල පැහැදිලි කරනු ඇති බවයි.

බල්ලා දන්නවා ඇය දැනගත යුතු දේ. ඇයට ආදරය කරන පුද්ගලයන්, ඇය බඩගින්නේ සිටින විට ආහාර සහ ඇගේ නාසය හරහා ප්‍රවෘත්ති ලබා ගැනීමට දෛනික අවස්ථා තිබේ. මෘදු ඇඳක් සහ ඉඳහිට හපන සෙල්ලම් බඩුවක් හඹා ගොස් හපන්න, ජීවිතය සම්පූර්ණයි.

මහලු මිනිසා සත්ත්වයන් සමඟ ටික වේලාවක් හැරී ජීවත්වීම පිළිබඳ විට්මන්ගේ රේඛාව සලකා බලයි, “ඔවුන් ඉතා සන්සුන් හා ස්වයංපෝෂිත ය; එක් කෙනෙක් තවත් කෙනෙකුට දණ ගසන්නේවත්, අවුරුදු දහස් ගණනකට පෙර ජීවත් වූ ඔහුගේ වර්ගයටවත් දණ ගසන්නේ නැහැ. ” සමහර විට විට්මන් බල්ලන් සමඟ එතරම් රැඳී නොසිටියේය. දණගැසීම ශාරීරිකව අභියෝගාත්මක වන අතර, ඔවුන් ඔවුන්ගේ ද්විතීයික තත්ත්වය ඇසුරුම් නායකයාට භාර දෙයි. තවමත්, බල්ලන් කොන්ත්රාත් වලට වංචා නොකරයි, හෝ වංචනික නායකයින් තෝරා නොගනී.

“කොහොමද මගේ ප්‍රියතම බල්ලා?” ඔහු තමාටම අසන බව අසයි. ඔහු නිශ්ශබ්දව සිටියි, නික්, ඔහු බලු පැටියෙකුගෙන් ඇති දැඩි කළ කළු මොන්ගල්, ඔහුගේ මුල් මාස තුන සඳහා ඔහුගේ නිවස විශාල හරිත පාසල් බස් රථයක් වූ අතර සෑම දින කිහිපයකට සැතපුම් සිය ගණනක් ගමන් කළේය. ඔහු මායාකාරියක් නම්, නික් ඔහුට හුරු පුරුදු වන්නට ඇත, ඔවුන් මෙතරම් කාලයක් සමීපව සිටියහ. “මම කැමතියි ඔබට නික්ව දැනගන්නට තිබුනා නම්,” ඔහු ඇයට කියයි.

ඇය ඇත්තටම ඔහුගේ බිරිඳගේ බල්ලා ය. ඔහු සහ බල්ලා යන දෙදෙනාම ඔහුගේ බිරිඳ හඳ එල්ලා ඇති අතර අනෙක් සියල්ලෝ දෙවන ස්ථානයට පැමිණෙති. නමුත් ඔහුට බෝලයක් විසි කිරීම, ඇගේ බෙල්ල සම්බාහනය කිරීම සහ එම කන් සීරීමට අත ඇත.

ඔහු ඇයට සුබ නව වසරක් වේවායි ප්‍රාර්ථනා කරයි, නමුත් ඇයට වසරක්, අළුත් හෝ පැරණි නැත. තත්පර, මිනිත්තු, පැය නොමැත. දැන් පමණි. ඇය ඩොජන්ගේ ප්‍ර wisdom ාව ප්‍රගුණ කර ඇත, සෑම මොහොතක්ම සෑම දෙයක්ම බව. පසුව ඔවුන් කපුටන්ට සවන් දෙමින් සොහොන් පිටියේ ඇවිදිති.

කුරුල්ලන්, සීතලෙන් මිදුණු අතර, ඔහුගේ බිරිඳ පිරී ඇති පෝෂකයන් වටා පියාසර කරයි. සීත කාලගුණය සහ ගස්වල අත් පා ඔවුන් තුළ විශේෂයෙන් මංමුලා සහගත කුසගින්නක් ඇති කරයි. උදේ අව්වේ සැරිසැරීම, ඕක්ලන්ඩ් හි දෙවන වෙළඳසැලකින් ඔහු මිලදී ගත් ගාර්ගෝයිල් සහ ජෝර්ජියානා ෆෙල්තාගේ පුදුමාකාර මූර්තිය වන ෂෙබා නිහ .ව බලා සිටින්න.

මෑන්හැටන් හි සිව්වන තට්ටුවේ වහලයක සෙල්ලම් කළ සුනඛයන් දෙදෙනෙකු ඔහුගේ තරුණ කාලයේ සිට සිහිපත් කරයි. සෙබස්තියන් පාරට වැටුණා. ඇල්ෆි ශරීරය දෙස බැලුවේ, පසුව ඉහළට. (සෙබ්ගේ ආත්මය ඉහළ යාම දෙස?)

හෙට උදේ, ජනවාරි 1, මහල්ලා සූර්යයා ඉදිරියේ නැඟී, ලියන්න, පසුව පන්දුව සෙල්ලම් කරයි. පසුව, උයනේදී, ඔහු බල්ලා සුරතල් කර ඇයට විකාර කතා කරනු ඇත.Source link