ටිබෙට් ජාතිකයන්ගේ ජීවිත සහ ආගම ඔවුන්ගෙන් උදුරා ගැනේ. ටිබෙටය ආරක්ෂා කිරීම සඳහා එක්සත් ජනපදයට බැඳීමට යුරෝපා සංගමයට කියන්න!


අරගල කරන ඇමරිකානුවන්ට මූල්‍ය සහනයක් ලබා දෙන එක්සත් ජනපද කොන්ග්‍රසය එහි අත්‍යවශ්‍ය ආර්ථික උත්තේජක පැකේජයට ඡන්දය දීමට සූදානම් වෙමින් සිටියදී, අනපේක්ෂිත අතිරේකයක් එකතු කරන ලදී. කොන්ග්‍රසයේ සාමාජිකයන් බිහිසුණු හෝ ආකර්ශනීය නොවන දෑ විශාල නීතිවලට ගසාගෙන යාම, අසාමාන්‍ය ලෙස ඒවා වඩාත් පුළුල් ලෙස සාකච්ඡා කෙරෙන ව්‍යවස්ථාදායක මාතෘකා යටතේ ආවරණය කරයි. නමුත් මෙවර නිහ quiet ව එකතු කිරීම ආශ්චර්යමත්, ජීවිතාරක්ෂක විධිවිධාන විය ටිබෙට් ජනතාව මෙන්ම ඔවුන්ගේ සාමකාමී ආගමික හා දේශපාලන නායක දලයි ලාමා වධහිංසාවට ලක් කොට සමූල red ාතනය කරන ලදී.

යුරෝපා සංගමය කොන්ග්‍රසයේ ආදර්ශය අනුගමනය කරන ලෙස ඉල්ලා පෙත්සමට අත්සන් කරන්න! යුරෝපීය කොමිසම දලයි ලාමා සහ ඔහුගේ අනුගාමිකයන් ආරක්ෂා කරන සමාන නීති සම්මත කළ යුතුය.

සාම්ප්‍රදායිකව, එක්සත් ජනපද නීතිය චීන රජය ලෙස දලයි ලාමා යන මාතෘකාව සම්බන්ධයෙන් සාපේක්ෂව නිහ been ව සිටියි ටිබෙට් අධ්‍යාත්මික නායකයා ඉන්දියාවේ පිටුවහල් කිරීමට තල්ලු කළේය. ඔවුන් පසු පවා 6 හැවිරිදි පංචෙන් ලාමා ඇතුළු ඔහුගේ සහචරයින් බොහෝ දෙනෙකු පැහැරගෙන ගොස් ඇත, ඔහුගේ පවුලේ අය සමඟ වසර 25 ක් තිස්සේ අතුරුදහන්. සොල්දාදුවන් ලෙස පවා දිගටම ටිබෙට් බෞද්ධයන් සමූහ වශයෙන් සිරගත කිරීම, වධහිංසා පැමිණවීම සහ murder ාතනය කිරීම – භික්ෂූන් සහ සිවිල් වැසියන් එකසේ. මේ සියල්ල චීනය සහ එක්සත් ජනපදය කියා සිටින ආගමික නිදහස සඳහා ඇති අයිතියට එරෙහි ප්‍රචණ්ඩකාරී සෘජු ප්‍රහාරයන් ය.

එහෙත් එක්සත් ජනපද රජය අවසානයේ විශාල, නිර්භීත, දිගුකාලීන පියවරක් ගෙන තිබේ. චීන රජය දශක ගණනාවක් තිස්සේ එසේ පවසා තිබේ වර්තමාන දලයි ලාමා අභාවප්‍රාප්ත වූ පසු, ඔහුගේ අනුගාමිකයා සොයා ගැනීමට සහ හඳුනා ගැනීමට ඔහුගේ අනුගාමිකයන්ට ඉඩ දීම ප්‍රතික්ෂේප කරනු ඇත. ඒ වෙනුවට, ඔවුන් අධිෂ් determined ාන කරගෙන සිටින්නේ තමන්ගේම නව දලයි ලාමා සොයා ගැනීමටය ටිබෙට් ජාතිකයන් මත පූර්ණ පාලනය සහතික කිරීම සඳහා. මීට පෙර, මෙම ආගමික හා දේශපාලනික පෙරළීමෙන් ඔවුන්ව වළක්වා ගැනීමට එතරම් දෙයක් තිබුණේ නැත. දැන් හැර, ජාත්‍යන්තර පීඩනය පවතින බැවින්.

අලුතින් සම්මත වූ මෙම නීතියට අනුව දලයි ලාමාගේ ඊළඟ අනුප්‍රාප්තිකයා ලෙස නම් කිරීමේදී එක්සත් ජනපදය ටිබෙට් බෞද්ධයන් බාහිර මැදිහත්වීම් වලින් ආරක්ෂා කරනු ඇත. බීජිනය වේගයෙන් ඉදිරියට යාමට උත්සාහ කළහොත් ඩී.සී. ඉහළ චීන ප්‍රජා පක්ෂ නායකයින්ට ආර්ථික සම්බාධක ක්‍රියාත්මක කිරීම. ඊට ඉහළින්, ටිබෙට් අගනුවර වන ලාසා හි එක්සත් ජනපදයට තමන්ගේම කොන්සල් කාර්යාලයක් පිහිටුවීමට එක්සත් ජනපදයට අවසර දෙන තෙක් එක්සත් ජනපද භූමියේ කිසිදු නව කොන්සල් කාර්යාලයක් පිහිටුවීමට චීනයට ඉඩ දීම රජය ප්‍රතික්ෂේප කරන බව නීතියෙන් කියැවේ.

අප සියලු දෙනා මෙම විශ්මයජනක පියවර සමරමින් සිටිය යුතුය. නමුත් එය මෙතැනින් අවසන් නොවිය යුතුය. සෑම දිනකම ටිබෙට් ජනතාව තම කලාපය මත චීනයේ පාලනය ගැන සැක කරන ජනවාර්ගික සුළුතරයකට අයත් වීම නිසා පීඩා විඳිති. පසුගිය වසර පහ තුළ, චීන නිලධාරීන් බුල්ඩෝසර් පූජනීය, ඉහළ ජනගහනයක් සහිත පැවිදි ප්‍රජාවන් දෙකකට ගෙන ගොස් භික්ෂූන් වහන්සේලාගේ හා කන්‍යා සොහොයුරියන්ගේ වාසස්ථාන කඩා බිඳ දමා, ඔවුන් කිසි දිනෙක ආපසු නොඑන බවට ගිවිසුම් අත්සන් කිරීමට බල කර, බෞද්ධයන් මෙන් බස්රථවලට නංවා ඇත. වේදනාවෙන් අ ep න්න.

සමහර විශේෂ experts යන් එය ආසන්න වශයෙන් ගණන් බලා ඇත ටිබෙට් ජාතිකයන් මිලියන 1.2 ක් have ාතනය කර ඇත රාජ්‍ය අනුග්‍රහයෙන් සිදු වූ මහා ජන සංහාරයක.

එක්සත් ජනපදයේ නව නීතිය ටිබෙට් ජනතාවට ඔවුන්ගේ ආගම, ඔවුන්ගේ ගෞරවය සහ ඔවුන්ගේ ජීවිත පිළිබඳ අයිතිවාසිකම් තහවුරු කිරීමේ වැදගත් පියවරකි. මෙම පීඩනය වඩාත් ශක්තිමත් කිරීම සඳහා දැන් යුරෝපා සංගමය අනුගමනය කළ යුතුය.

දලයි ලාමාගේ අනුප්‍රාප්තිකයා නම් කිරීමට චීන රජය මැදිහත් වුවහොත් ඔවුන් එය අනුමත කරන බවට නීතියක් සම්මත කරන ලෙස යුරෝපීය කොමිසමට කියන්න!Source link