සාහිත්‍ය කලා සඳහා නොයෙප් මධ්‍යස්ථානය ලිවීමේ වැඩමුළු නිවේදනය කරයි


ෆෙදර්ස්ටන්හි සාහිත්‍ය කලා සඳහා නොයෙප් මධ්‍යස්ථානය මෑතකදී එහි ශීත spring තුව හා වසන්තය 2021 ලිවීමේ වැඩමුළු ප්‍රකාශයට පත් කළේය. වසර ආරම්භ වන්නේ ෂිරා අර්ලිච්මන් විසිනි. ඇගේ කවි වැඩමුළුව “කිසිවක් සඳහා ප්‍රදානය නොකෙරේ.” අතථ්‍ය පස් දින පා course මාලාව පෙබරවාරි 15 ​​සිට 19 දක්වා, සවස 4:30 සිට 6 දක්වා ක්‍රියාත්මක වේ.

චාල්ස් සිමික් සිය කෙටි කාව්‍යයේ “කොමඩු” නම් ග්‍රන්ථයේ මෙසේ ලියයි. අපි සිනහව කනවා / දත් කෙළ ගසන්න. ‘ ඒ හා සමානව සාමාන්‍ය කොමඩු ගෙඩියක් බුදුන් බවට පරිවර්තනය වේ. සිනහවකට පෙත්තක්; බීජ, සුදුසු පරිදි, දත් වලට අපි කෙළ ගසමු. මෙම වැඩමුළුවේදී, පෙර නොවූ විරූ නැවුම් බවක් ලබා ගැනීමට හුරුපුරුදු අයට ආරාධනා කිරීමෙන් අපි සිමික්ගේ ආදර්ශය අනුගමනය කරන්නෙමු, ”අර්ලිච්මන් නොයෙප් පුවත්පත් නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් පවසයි. “ඔස්සේ ඔස්ට්‍රානි, හෝ අපකීර්තියට පත්වීම, අපි කිසිවක් සුළු කොට තැකීමක් නොකරමු. කොමඩු ගෙඩියක්, හවුල්කරුවෙකු, අසනීපයක්, ශෝකයක් හෝ (පෙනෙන පරිදි) අපගේ ජීවිතයේ ලෞකික විස්තර වේවා, අපි අපගේ ඉදිරිදර්ශනය විවෘතභාවය හා හැකියාව පිළිබඳව පුහුණු කර, අපගේ ජීවිතයේ සාමාන්‍ය වස්තූන් හා මිනිසුන්ගෙන් විමසමු: මට පෙර මෙම පිටසක්වලයා කවුද? ? ”

“පවුල් කතන්දර ලිවීම” උගන්වන කේ-මින්ග් චැං මැයි මාසයේදී නොපේ පිළිගනී. මෙම අතථ්‍ය පස් දින පා course මාලාව මැයි 17 සිට 21 දක්වා සවස 6 සිට 7:30 දක්වා ක්‍රියාත්මක වේ.

“මෙම වැඩමුළුව මගින් ප්‍රබන්ධ හෝ ප්‍රබන්ධ නොවන පවුල් ආඛ්‍යාන ලිවීමේ ක්‍රියාවලිය ගවේෂණය කරනු ඇත, පැවැත්ම, ඉතිහාසය, ඒජන්සිය සහ ගොඩකිරීමේ රාමුවක් ලෙස බොහෝ ආකාරවලින් අර්ථ දැක්විය හැකි‘ පවුල ’පරීක්ෂා කිරීම,” චැං වසන්ත වැඩමුළුව ගැන පවසයි . “මෙය ලිවීමට හා අත්හදා බැලීමට කාලය කැප කිරීමට කැමති අයට උත්පාදක පන්තියකි. ජන කතා, මිථ්‍යා කථා සහ වාචික කථා මෙන්ම පුද්ගලික හා සාමූහික ගවේෂණය සඳහා අවකාශයක් ලෙස පවුල් කථා සාමූහික ඉතිහාසයේ ක්ෂුද්‍ර විච්ඡේදනය ලෙස ක්‍රියා කරන්නේ කෙසේදැයි විමසීම් හා අභ්‍යාස තුළින් අපි ගවේෂණය කරන්නෙමු.

මෙම පා courses මාලා දෙකම විශාලනය හරහා සජීවීව හා සිසුන් 12 කට සීමා වේ. Featherstoneart.org/noepeworkshops.html හි ලියාපදිංචි වන්න. පෙළගැස්මට තවත් වැඩමුළු එක් කිරීමට නොයෙප් සැලසුම් කරයි, එබැවින් වෙබ් අඩවිය නිතර පරීක්ෂා කරන්න.

Source link