කොරෝනා වයිරස් සජීවී ප්‍රවෘත්ති: එක්සත් ජනපදය පැය 24 ක් තුළ මරණ 4,000 ක් සමඟ ගෝලීය වාර්තාවක් තැබීය; නව අගුළු දැමීම සඳහා සයිප්‍රසය | ලෝක ප්රවෘත්ති


ඉහළ දෛනික මරණ සංඛ්‍යාව යටිතල පහසුකම් සපයයි චෙක් ජනරජය පීඩනයට ලක්ව ඇති පරිදි, රටේ විශාලතම ආදාහනාගාරය වසංගතයට ගොදුරු වූවන් විශාල සංඛ්‍යාවක් සමඟ පොරබදමින් සිටී. හවුල් මුද්රණාලය.

එක්සත් ජනපදයේ මූලස්ථාන ප්‍රවෘත්ති ඒජන්සිය වාර්තා කරන්නේ ඊසානදිග ඔස්ට්‍රාවා හි ආදාහනාගාරයට දිනකට මිනී පෙට්ටි 100 කට වැඩි ප්‍රමාණයක් ලැබෙන බවයි. එහි ආදාහනය කිරීමේ උපරිම ධාරිතාව මෙන් දෙගුණයක් පමණ වේ.

අවමංගල්‍ය සමාගම්වල මෝටර් රථ සෑම මිනිත්තු කිහිපයකට වරක් කර cas ු ලබා දෙන බව බ්‍රහස්පතින්දා ඒපී පැවසීය. සමහර ඒවා “කොවිඩ්” ලියා ඇත.
චෙක් ජනරජයේ ඔස්ට්‍රාවා හි ආදාහනාගාරයක කර cas ුව පුළුස්සා දමනු ලැබේ.

චෙක් ජනරජයේ ඔස්ට්‍රාවා හි ආදාහනාගාරයක කර cas ුව පුළුස්සා දමනු ලැබේ. ඡායාරූපය: පීටර් ඩේවිඩ් ජොසෙක් / ඒපී

මිලියන 10.7 ක රටක් වන චෙක් ජනරජයේ කොරොන වයිරස් රෝගීන් 794,740 ක් සහ කොවිඩ් -19 මරණ 12,621 ක් වාර්තා වී තිබේ. නොවැම්බර් මාසය මාරාන්තික මාසය වූ අතර 4,937 ක් මිය ගියහ.

වසන්තයේ වසංගතයේ දරුණුතම තත්වයෙන් එය බේරුණේ සරත් සෘතුවේ දී එහි සෞඛ්‍ය සේවා ප්‍රවේශය බිඳ වැටීම දැකීමට පමණි. නව ආසාදන බදාදා වාර්තාගත ඉහළම අගය 17,668 ක් දක්වා ඉහළ යාමත් සමඟ එය යළිත් වරක් දැඩි ලෙස පීඩාවට පත්ව ඇත.

ඒක පුද්ගල මරණ සංඛ්‍යාව සහ ආසාදන අනුපාතය අනුව, චෙක් ජනරජය දැන් වසංගතයෙන් ලෝකයේ දරුණුතම බලපෑමට ලක්වූ රටවලින් එකකි.ඔස්ට්‍රාවා ආදාහනාගාරයේ ආදාහනාගාර තුනම ඔරලෝසුව වටා වැඩ කරමින් සිටි අතර කර cas ු සඳහා ගබඩා ධාරිතාව නැවත නැවතත් ඉහළ නංවා ඇත. ඔස්ට්‍රාවා හි නියෝජ්‍ය නගරාධිපති කැටරිනා සෙබෙස්ටෝවා මෙසේ පැවසුවාය.


එය අසාමාන්‍ය තත්වයකි. මෙහි කිසිවෙකුට එවැනි කිසිවක් මතක නැත. එය හුදෙක් අප වසරකට පෙර මිය ගිය ප්‍රමාණයට වඩා 60% ක් මියගොස් ඇති බැවිනි. එබැවින්, ගබඩා කිරීමේ ධාරිතාව සහ ආදාහනය කිරීමේ හැකියාව සමඟ අප කටයුතු කළ යුතුය.

ආදාහනාගාර අධ්‍යක්ෂ අයිවෝ ෆුර්මන්සික් පැවසුවේ වසංගතයට පෙර ඔස්ට්‍රාවා හි මසකට සිරුරු 1,000 ක් පමණ ආදාහනය කරන බවයි. මෙම සංඛ්‍යාව නොවැම්බර් මාසයේදී 1,550 ක් සහ දෙසැම්බර් මාසයේදී 1,570 ක් දක්වා ඉහළ ගියේය. රට තුළ ආසාදනවල නව වැඩිවීමක් ආදාහනාගාරය සඳහා වන ඉල්ලුම තවදුරටත් ඉහළ නැංවීමට හේතු වන බව පෙනේ. ෆුරමන්සික් මෙසේ පැවසීය:


මාස දෙකහමාරක් තිස්සේ අපි නඩත්තු කිරීම සඳහා විරාමයක් නොමැතිව අඛණ්ඩව වැඩ කරමින් සිටිමු. ඉතින්, මෙය සැබවින්ම ප්රශස්ත තත්වයක් නොවේ. මෙය කොපමණ කාලයක් පැවතිය හැකිද? මෙම දැඩි භාවිතය නිසා ආදාහනය ඕනෑම මොහොතක බරපතල ලෙස හානි විය හැකි යැයි මම කණගාටු වෙමි. ”
Source link