භාවනාවට හෙඩ්ස්පේස් මාර්ගෝපදේශය: මිනිත්තු 20 කින් නෙට්ෆ්ලික්ස් හට බුද්ධත්වය ලබා දිය හැකිද? | රූපවාහිනිය සහ ගුවන් විදුලිය


ටී“අලුත් අවුරුද්ද, නව මා” යන සංකල්පයට දායක වන සො ose නළය ජනවාරි 1 වන දිනට පෙර ඔබේ ශීතකරණයේ සහ මුළුතැන්ගෙයි කබඩ් කබඩ් හිස් කරන්නැයි උපදෙස් දෙනු ඇත. (එසේත් නැතිනම් අලුත් අවුරුදු දිනයක් මැක්ඩොනල්ඩ්ගේ භාරදීම, ඔබ මහලු වියට පත්වූ විට මිස එක රැයකින් ඕට් මස් සඳහා නොවේ.)

පසුගිය වසරේ ලව් ඊස් අන්ධ සහ විකුණුම් හිරු බැස යෑමෙන් පසු, නෙට්ෆ්ලික්ස් දැන් ඒ හා සමාන අභිලාෂක නැවුම්බවක් ලබා දෙන අතර නව මඟ පෙන්වීම් භාවනා මාලාවක් සමඟින්. ජනප්‍රිය හෙඩ්ස්පේස් යෙදුම සමඟ නිපදවන ලද මිනිත්තු 20 ක කථාංග අටක් භාවනා කිරීම සඳහා ආරම්භක මාර්ගෝපදේශයක් ලෙස ගණන් ගනු ලබන අතර “ඔබේ මනසට කරුණාවෙන්” වසර ආරම්භ කිරීමට ඔබට උපකාරී වේ.

භාවනා කිරීම සහ එය වගා කරන සිහිය පිළිබඳ දැනුවත්භාවය මෑත වසරවල දී එතරම් ප්‍රහේලිකාවක් වී ඇති අතර, යහපැවැත්ම “වෘත්තිකයන්” විසින් මෙහෙයවන තවත් උවදුරක් ලෙස ඔබේ දෑස් පෙරළීම පහසුය – නැතහොත් සමාජ හා නොසලකා හරින දුක් වේදනා සඳහා ඇලෙන සුළු ප්ලාස්ටර් දේශපාලන කරදර. එහි මූලික මට්ටමින් එය සාන්ද්‍රණ පුහුණුවට වඩා මඳක් වැඩි ය – නමුත් ප්‍රතිලාභ ද ඇත: මානසික ආතතිය ආශ්‍රිත රෝග, මනෝචිකිත්සක ආබාධ සහ – තාවකාලික සාක්ෂි අනුව – ප්‍රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය කෙරෙහි සිහිකල්පනාවෙන් කටයුතු කරන වැඩසටහන් ධනාත්මක බලපෑමක් ඇති කරන බව පෙන්වා දී ඇත.

අසීරු දෙය කිරීම දුෂ්කර ය. සංජානන ක්‍රියාකාරිත්වය වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා දිනකට මිනිත්තු 10 ක් තරම් අඩු කාලයක් පෙන්නුම් කර ඇතත්, කෙසේ හෝ කාලය සොයා ගැනීම දුෂ්කර ය.

අලසකම හා ro ලදායී නොවන අතිරික්තය සමඟ එහි සංස්කෘතික ඇසුර පෙරළා දැමීමට බලාපොරොත්තුවෙන්, ප්‍රවාහ සේවාවට ඇතුළු වන්න. (නින්දට හෙඩ්ස්පේස් මාර්ගෝපදේශය සහායක මාලාවක් ක්‍රියාත්මක වෙමින් පවතී – නෙට්ෆ්ලික්ස් ඒ වන විටත් එයට ඇති ලොකුම අභියෝගය නොවේ.)

කැල්ම් සහ හෙඩ්ස්පේස් වැනි යෙදුම්වල අරමුණ භාවනාව තරමක් විශාල කර ගැනීමටත්, භාෂා ඉගෙනීම සඳහා ඩුඕලිංගෝ විසින් සිදු කර ඇති ආකාරයටම පාහේ සූදුවට ලක් කිරීමටත් හැකි වන පරිදි එය “අප සිටින තැන අපව හමුවීමට” දරන උත්සාහයකි. Spotify සිය නව “ඩේලි වෙල්නස්” ධාවන ලැයිස්තු තුළ සංගීතයට සමගාමීව සිහිකල්පනාවෙන් පෙළඹවීම හෝ මඟ පෙන්වීම් ඇතුළත් කිරීම ආරම්භ කර ඇත, පශ්චාත් වසංගතය හඳුන්වා දී ඇත (එක්සත් ජනපදයේ සහ එක්සත් රාජධානියේ පමණක් – ඇලෙන සුළු ප්ලාස්ටර් විසඳුමක් ගැන කතා කරන්න).

ප්‍රවාහක ආකෘතිය නව ප්‍රසංගයකට අවස්ථාවක් ලබා ගැනීම තරම් භාවනා උත්සාහ කිරීම පහසු කරයි. සතුටින්, මිනිත්තු 20 ක් ආයෝජනය කිරීමෙන් ඔබේ දුරකථනයට වඩා නෙට්ෆ්ලික්ස් හි අඩු තීව්‍රතාවයක් දැනේ – එය මිතුරන්ගේ කථාංගයට සමාන දිගක් වන අතර, දෙවියන් වහන්සේ දනී, අපි සියල්ලන්ම එම කාලය දැක ඇත්තෙමු. නමුත් එය ක්‍රියාත්මක වේද? 2021 දී මටත් වර්තමාන මොහොතේ ජීවත් විය හැකිය යන නව අවුරුදු ශුභවාදී බලාපොරොත්තුවේ පළමු වරට – මම එය අත්හදා බලමි.

මගේ පළමු සිතුවිල්ල නම්, සජීවීකරණය කළ ජල වර්ණ සිතුවමක් හෝ පික්සාර් සිහින දර්ශනයක් මෙන් ප්‍රදර්ශනය ලස්සනට පෙනේ. හයිපර්-ස්ලික් ඉදිරිපත් කිරීම වොක්ස් මීඩියා හි ඇමතුම් පතක් වන අතර එය නෙට්ෆ්ලික්ස් හි පැහැදිලි කළ මාලාවට පිටුපසින් ඇත; නමුත් මෙය නිෂ්පාදන වටිනාකම්වල සෘජු නම්‍යතාවයකට වඩා ගැඹුරට ගොස් මොළය ක්‍රියා කරන ආකාරය පෙන්වීමට ඉතා effective ලදායී ක්‍රමයකි.

මනෝවිද්‍යාත්මක සංකල්ප සහ ක්‍රියාකාරිත්වය බොහෝ විට දෘශ්‍යමය වශයෙන් සන්නිවේදනය කරනු ලැබේ, එබැවින් ස්නායුක ප්ලාස්ටික් බව පිළිබඳ දෘශ්‍ය නිරූපණයක් දැකීම හෝ අපගේ සිතුවිලි ගලා ඒම සඳහා ස්ථාවරයක් ලෙස යතුරුපැදියකින් බැස යන තිරයේ ඇති මෝටර් රථ නැරඹීම ප්‍රයෝජනවත් වේ. මේ අයුරින්, මාධ්‍යය පණිවුඩයට උපකාරී වන අතර එය කථාංගයෙන් තේමාව වී ඇත – අතීතය අතහැර දැමීමට ඉඩ දීම, කෘත itude තාව වර්ධනය කිරීම සහ ආතතිය, වේදනාව සහ කෝපය සමඟ කටයුතු කිරීම ඇතුළුව.

හෙඩ්ස්පේස්… සජීවීකරණය කළ ජල වර්ණයක් වගේ.
හෙඩ්ස්පේස්… සජීවීකරණය කළ ජල වර්ණයක් වගේ. ඡායාරූපය: නෙට්ෆ්ලික්ස්

ඇන්ඩි පුඩිකොම්බේහි කථකයා – හෝ ඒ වෙනුවට මඟ පෙන්වීම තෝරා ගැනීම බුද්ධිමත් ය. පුඩිකොම්බේ හෙඩ්ස්පේස් හි සම-නිර්මාතෘ වන අතර එය විස්තර කර ඇත්තේ “ජේමි ඔලිවර් ආහාර සඳහා කර ඇති දේ භාවනා කිරීම සඳහා” යනුවෙනි. තරමක් වැදගත් කාරණයක් වන මැදිවියේ බ්‍රිතාන්‍ය ජාතිකයෙකු ලෙස, ඔහුගේ අධ්‍යාත්මික ගමන නොතකා, තරුණ සුවතා බලපෑම්කරුවකුට සිදුවිය හැකි (මම ලිංගික කාරණා යැයි කියමි?) නාසය රැළි ගැසීමට ඔහු පෙළඹෙන්නේ නැත.

විසි ගණන්වල මුල් භාගයේදී, ක්‍රීඩා විද්‍යාව හැදෑරීමෙන් සෑහීමකට පත් නොවූ පුඩිකොම්බේ හිමාලයෙහි භාවනාව හැදෑරීමට තීරණය කළේය. වසර 10 ක පුහුණුවෙන් පසු ඔහු ටිබෙට් බෞද්ධ භික්ෂුවක් ලෙස පැවිදි විය. මෙම මෙහෙයුමේ fruits ල බෙදා ගැනීම හෙඩ්ස්පේස් හි ඉලක්කය වන අතර මෙම ලිපි මාලාවේ ඉලක්කය වන්නේ “එබැවින් ඔබ හිමාලයට යා යුතු නැත” යනුවෙන් පුඩිකොම්බේ පවසයි.

නමුත් ඔබේ පරිගණකයේ වාඩි වී විනාඩි 20 ක සාපේක්ෂ පහසුව අඩුපාඩුවක් ඇත: ආරාමයකට වඩා අවධානය වෙනතකට යොමු කිරීම පහසුය. භාවනාවක් සඳහා මගේ පළමු උත්සාහයෙන් අඩක්, තැඹිලි පාට ලියන්නෙකු සෙමෙන් තිරය මත භ්‍රමණය වන විට, නිහ silence තාවය සර්ව is ාන හ voice කින් කැඩී යයි: “අඩු බැටරි. ඔබේ හෙඩ්සෙට් එක නැවත ආරෝපණය කරන්න. ”

තාක්‍ෂණයෙන් වැඩි තාක්‍ෂණයකින් බිඳී ගිය අවධානය විසඳීමට උත්සාහ කිරීමේ අභියෝගය එයින් පිළිබිඹු වේ. නමුත් මම නෙට්ෆ්ලික්ස් මාර්ගෝපදේශය සමඟ කොතරම් දුරක් යනවාද යන්න ගැන මම පුදුම වෙමි. මිනිත්තු 10 ක න්‍යාය, මිනිත්තු 10 ක පුහුණුව සහ ප්‍රීතිමත් සජීවිකරණය යන සංකලනයන් භාවනාව අඩු කරවයි – තිරයක් මත හිඳගෙන බලා සිටීම එතරම් හුරුපුරුදු නම් පමණි. ඔබ එය දැන ගැනීමට පෙර, ඔබ විනාඩි 80 ක භාවනාවක් කර ඇත. එය හොඳ යැයි හැඟේ.

ජේමි ඔලිවර් සමාන්තරය හොඳ එකක්. ඔලිවර් පිරිසිදු ආහාර ගැනීමේ ඉතිහාසය හෝ පෝෂණ විද්‍යාව දහඩිය දමන්නේ නැත, නැතහොත් සම්පූර්ණ ආහාර වේලක් හා දැඩි පිළිපැදීමක් ඉල්ලා සිටී. ඔහු යෝජනා කරන්නේ පහසු හුවමාරුව, ක්‍රමයෙන් වැඩිදියුණු කිරීම සහ සමබරතාවය සඳහා උත්සාහ කිරීමයි. රහසිගතව සෞඛ්‍යය තවමත් සෞඛ්‍ය සම්පන්න වන අතර පසුගිය වසරේ මේ කාලය වන විට මම ලව් ඊස් අන්ධය දෙස බලා සිටියෙමි. පැය අටකට පසු – සෑම මොහොතකම මට විනාඩි 10 ක් කළමනාකරණය කළ හැකි යැයි මම සිතමි.Source link