අමුතු කාලවලදී අමුතු ප්‍රවෘත්ති – ප්‍රවෘත්ති – මොන්රෝ ප්‍රවෘත්ති – මොන්රෝ, මිචිගන්


මම ඔබට කියමි, දෛනිකව සලකා බැලිය යුතු දර්ශනීය නව ගැටළු හෝ සිදුවීම් ඇති බව පෙනේ. මෙම්ෆිස් හි නත්තල් උදෑසන සිදුවූ අද්භූත පිපිරීම අභිරහසක්ව පැවතුනි. චේතනාවක් සඳහා පැහැදිලි කිරීම් ලෙස න්‍යායන් ගණනාවක් ඉදිරිපත් කර ඇති නමුත් ඇන්තනි වෝනර් මහතා එම ව්‍යාකූල සිදුවීම හෙළිදරව් කිරීමට කිසිදු පැහැදිලි කිරීමක් නොකළ බව පෙනේ.

ඔහු පසුගිය වසර හෝ ඊට වැඩි කාලයක සිට බෝම්බ නිෂ්පාදනය කිරීමේ කටයුතුවල නිරතව සිටි බවක් පෙනෙන්නට ඇති අතර ඔහුගේ ක්‍රියාකාරකම් පිළිබඳව බලධාරීන් දැන සිටියේ ඔහුගේ පෙම්වතිය ඔහු මත බෝංචි වගුරුවා ඇති බැවිනි. විමර්ශනය කිරීමට පැමිණි විට බලධාරීන්ට වරෙන්තුවක් නොතිබුණි, එබැවින් ඔවුන් ඔහුගේ පර්යේෂණාගාරය සෙවූයේ නැත. එය ඔහු විසින්ම පුපුරුවා හරින ලද වෑන් රථය විය.

ඔහුට පුපුරණ ද්‍රව්‍ය නාස්ති කිරීමේ අමුතු විනෝදාංශයක් ඇති බව ඔවුන් දැන සිටියද, ඔවුන් කිසි විටෙකත් වරෙන්තුවක් ලබාගෙන වෑන් රථය සෙවීමට පැමිණියේ නැත. ඔහු AT&T සඳහා කලාපීය මධ්‍යම කේන්ද්‍රය ඉදිරිපිට නවතා තිබූ හෙයින්, එක් න්‍යායක් විය හැක්කේ ඔහු නව 5G තාක්‍ෂණය හඳුන්වාදීමට විරෝධය දැක්වීම විය හැකිය. මෙම තාක්ෂණය අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම කෙටි ගුවන් විදුලි තරංග භාවිතා කරමින් තොරතුරු වේගයෙන් සම්ප්‍රේෂණය කිරීමකි. දැන් මම නොදනිමි, නමුත් නිමක් නැති විද්‍යුත් චුම්භක තරංගවල සමුච්චිත බලපෑම මිනිස් මනෝභාවයට යහපත් නොවන බව මම සැක කරමි.

මිනිසුන් අවශෝෂණය කරන සියලුම විද්‍යුත් චුම්භක ශක්තිය ඩිමෙන්ශියාව / සනීපාරක්ෂාව / ඇල්සයිමර් රෝගය ඉහළ යාම සඳහා දායක වන සාධකයක් දැයි මම කල්පනා කරමි. රට පුරා ගුවන්විදුලි කුළුණු ගසාගෙන යාමත් සමඟ රේඩියෝ තරංග 24/7/365 වැළැක්විය නොහැක.

පිටියුලර් ක්ලාක්ගේ “ඩවුන්ටවුන්” ගීතය තෝරා ගැනීම වෝනර් මහතාට අමුතු දෙයක් විය. ගීතයේ තනිකම පිළිබඳ කේන්ද්‍රීය තේමාව වූයේ මෙම්ෆිස් නගරයේ ඔහුගේ පණිවිඩයද? මුලදී මම සිතුවේ වෝනර් මහතා මැතිවරණ ප්‍රති come ල ගැන පිළිකුලක් ප්‍රකාශ කර ඇති නමුත් එය එසේ නොවන බවයි.

මට 1963 ප්‍රවෘත්ති ද නැවත බැලීමට සිදුවිය. වියට්නාම් යුද්ධයේදී බෞද්ධ භික්ෂුවක් කාර්යබහුල මංසන්ධියක වාඩි වී ඇමරිකානු සීඅයිඒ විසින් ස්ථාපනය කරන ලද දූෂිත රජයට විරෝධය දැක්වීම සඳහා ගිනි තබා ගත්තේය.

හාමුදුරුවෝගේ නම තිච් ක්වාං ඩක්. ඔහුගේ ආත්ම පරිත්‍යාගය ඇත්ත වශයෙන්ම යුද්ධය අවසන් නොකළ නමුත් එය එක් කුඩා සාධකයක් බව මම විශ්වාස කරමි. අවම වශයෙන් ඉතිහාසයට අහිමි වන ඔහුගේ නම සඳහන් කිරීම වැදගත් යැයි මම සිතුවෙමි.

වොෂිංටන් සහ හොලිවුඩ් හි සමහර පුද්ගලයින් පෘථිවිය ආධිපත්‍යය දැරීමේ අභිප්‍රාය ඇතිව වෙනත් ග්‍රහලෝකයකින් හැඩගස්වන උරගයින් බව වෝනර් විශ්වාස කළ බවට ද අනුමාන කෙරේ. මම වසර ගණනාවක් තිස්සේ එම න්‍යාය ගැන දැන සිටි අතර එය විකාරයක් ලෙස ගේට්ටුවෙන් පිටත ප්‍රතික්ෂේප කළෙමි. මැතිවරණයෙන් පසු සියලු ක්‍රියාකාරකම් සමඟ, මට නැවත සලකා බැලීමට සිදු විය හැකිය.

රිපබ්ලිකන් කොන්ග්‍රස් සභිකයෙක් වීපී මයික් පෙන්ස්ට එරෙහිව නඩු පවරන බව මට පෙනේ. ජෝර්ජියාවේ ආණ්ඩුකාරවරයා ඉල්ලා අස්විය යුතු යැයි ජනාධිපතිවරයා ඉල්ලා සිටී. මැතිවරණයෙන් ඉක්බිතිව ජනාධිපතිවරයා මිච් මැක්කොනෙල් සමඟ වාද කරයි.

මූල්‍යමය වශයෙන් අරගල කරන ඇමරිකානුවන් සඳහා අදහස් කරන මූල්‍ය ආධාර ප්‍රමාණය ගැන ද ඔවුහු තර්ක කරති. රෝමය දැවෙන විට ගොල්ෆ් ක්‍රීඩා කිරීම සඳහා නිතිපතා තම කුඩා කුට්ටිය ඇදගෙන යාම සඳහා ජනාධිපතිවරයා විසින් සුව කළ නොහැකි බවක් පෙනෙන්නට තිබේ. හා හොඳයි.

ඩීසී හි අද දින විශාල සාදයක් සැලසුම් කර ඇත. මැතිවරණ විද්‍යාලයේ ඡන්දය වෙනස් වන ආකාරය අනුව, බූගාලූ පිරිමි ළමයින් පුලුස්සා දැමූ එකම ප්‍රතිශක්තිකරණය වනු ඇතැයි මට විශ්වාසයි. උණුසුම් කොකෝවා විශාල ප්‍රමාණයක් පරිභෝජනය කිරීම පසුගිය වසරේ නරක රසය සෝදා හරිනු ඇත.

වේගයෙන් වෙනස් වන මේ ලෝකයේ කෙටියෙන් කිසිවෙකුට ඇන්තනි වෝනර් යන නමවත් මතක නැත. 2020 ඔවුන් පිටුපස තැබීමට බොහෝ දෙනා සතුටු වනු ඇත. මම පසුගිය අවුරුදු හතර අමතක කිරීමට උත්සාහ කරමි.

මාර්ක් ෆාරිස් ජීවත් වන්නේ මොන්රෝහි ය. ඔහුට rpddog@sbcglobal.net වෙත පිවිසිය හැකිය.Source link