එක්සත් ජනපද කැපිටල් උල්ලං; නය; ඕතඩොක්ස් නත්තල්


(RNS) – සෑම සතියකම ආගමික ප්‍රවෘත්ති සේවය ලොව පුරා ආගමික ප්‍රකාශනයේ ඡායාරූප ගැලරිය ඉදිරිපත් කරයි. මෙම සතියේ ඡායාරූප තේරීමට එක්සත් ජනපද කැපිටල්, ඕතඩොක්ස් නත්තල්, එපිෆනි සහ තවත් දේ උල්ලං aching නය කිරීම ඇතුළත් වේ.

2021 ජනවාරි 7 වන බ්‍රහස්පතින්දා බටහිර යුක්රේනයේ ඉවානෝ-ෆ්‍රැන්කිව්ස්ක් කලාපයේ ඉල්ට්සි ගම්මානයේ පිහිටි ශුද්ධ වූ ත්‍රිත්ව දේවස්ථානයේ පැවැත්වෙන ඕතඩොක්ස් නත්තල් උත්සවයට පල්ලියේ සාමාජිකයෝ සහභාගී වෙති. බ්රහස්පතින්දා නත්තල් සැමරුම් වෙස් මුහුණු හෝ සමාජ දුරස් කිරීමකින් තොරව පුළුල් ලෙස සිදු විය. (ඒපී ඡායාරූපය / එව්ගීනී මැලොලෙට්කා)

බටහිර යුක්රේනයේ විවිධ ප්‍රදේශවල වෙසෙන ජනවාර්ගික කණ්ඩායමක් වන හට්සුල් මිනිසෙකු වයලීනය වාදනය කරයි. යුක්රේනය, 2021 ජනවාරි 7, බ්‍රහස්පතින්දා. ඕතඩොක්ස් කිතුනුවන් ජූලියන් දින දර්ශනයට අනුකූලව ජනවාරි 7 වනදා නත්තල් උත්සවය සමරති. (ඒපී ඡායාරූපය / එව්ගීනී මැලොලෙට්කා)

රුසියානු ඕතඩොක්ස් කුලදෙටු කිරිල් 2021 ජනවාරි 7 වන බ්‍රහස්පතින්දා උදේ රුසියාවේ මොස්කව්හි ගැලවුම්කාර ආසන දෙව්මැදුරේ නත්තල් උත්සවයට සේවය කරයි. කිරීටක වෛරසයෙන් ආරක්ෂා වීම සඳහා මුහුණු ආවරණ පැළඳ සිටි පරිසිවරුන්, ජන සමූහයට සහභාගී වන විට සමාජ දුරස්ථ මාර්ගෝපදේශ නිරීක්ෂණය කළහ. කිතුනුවන් ජූලියන් දින දර්ශනයට අනුකූලව ජනවාරි 7 වන දින නත්තල් උත්සවය සමරති. (ඒපී ඡායාරූපය / ඇලෙක්සැන්ඩර් සෙම්ලියානිචෙන්කෝ)

2021 ජනවාරි 7 වන බ්‍රහස්පතින්දා රුසියාවේ මොස්කව්හි ගැලවුම්කරුවාගේ ආසන දෙව්මැදුරේ නත්තල් උත්සවයට සහභාගි වන විට කන්‍යා සොහොයුරියන් තරණය කරති. (ඒපී ඡායාරූපය / ඇලෙක්සැන්ඩර් සෙම්ලියානිචෙන්කෝ)

ජෝර්ජ් වොෂිංටන් ලෙස සැරසී සිටි මිනිසෙක් 2021 ජනවාරි 6 වන බදාදා වොෂිංටන්හි ට්‍රම්ප් ධජයක් සමඟ වොෂිංටන් ස්මාරකය අසල යාච් prayer ා කළේය. (AP ඡායාරූපය / කැරොලින් කැස්ටර්)

ට්‍රම්ප්ගේ ආධාරකරුවෙක් 2021 ජනවාරි 6 වන දින වොෂිංටන්හි කැපිටල් නගරයෙන් පිටත බයිබලයක් රැගෙන යයි. (AP ඡායාරූපය / ජෝන් මින්චිලෝ)

පිටුවහල් කරන ලද ටිබෙට් බෞද්ධ භික්ෂූන් වහන්සේලා සහ කන්‍යා සොහොයුරියන් 2021 ජනවාරි 3 වන ඉරිදා ඉන්දියාවේ ධර්මශාලා හි ඡන්දය ප්‍රකාශ කිරීම සඳහා කොරොන වයිරසයට එරෙහිව පූර්වාරක්ෂාවක් ලෙස සමාජ දුරස්ථභාවය පවත්වා ගෙන යති. පිටුවහල් කරන ලද ටිබෙට් ජාතිකයන් නව දේශපාලන නායකයෙකු තෝරා ගැනීම සඳහා පළමු වටයේ දී ඡන්දය දුන් අතර පිටුවහල්ව සිටින ටිබෙට් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරු. (AP ඡායාරූපය / අශ්වින් භාතිය)

2021 ජනවාරි 6 වන බදාදා පේරු හි ලීමා හි එපිෆනි සැමරුම් උත්සවය සඳහා සෞඛ්‍ය සේවකයින් කම්කරුවන් පොලිස් නිලධාරීන් වෙත වමේ සිට පැබ්ලෝ රොජාස්, වමේ සිට ජෝර්ජ් ලුයිස් බ්‍රෙනිස් සහ ජේවියර් බෙකෙරා යන තිදෙනා ලෙස සැරසී සිටිති. කඳුකර පොලිස් ඒකකයේ සාමාජිකයින් තිදෙනා මැගී ලෙස සැරසී තම නිල ඇඳුම් පසෙකට දමා, මෙල්චෝර්, ගෑස්පාර් සහ බෝල්ටසාර් අනුකරණය කරමින්, රජවරුන් තිදෙනා ළදරු ජේසුස් වහන්සේගේ සංචාරය සනිටුහන් කළහ. (AP ඡායාරූපය / මාටින් මෙජියා)

ලිතුවේනියානු ඕතඩොක්ස් ඇදහිලිවන්තයෙක් 2021 ජනවාරි 5 වෙනි අඟහරුවාදා ලිතුවේනියාවේ විල්නියස් හි ආසන දෙව්මැදුරේ පිහිටි ප්‍රිචිස්ටෙන්ස්කි හි ඕතඩොක්ස් නත්තල් දින පූජාවට පෙර ඉටිපන්දම් පත්තු කළේය. (AP ඡායාරූපය / Mindaugas Kulbis)

2021 ජනවාරි 6 වන බදාදා ඉස්තාන්බුල්හි පැවති එපිෆනි උත්සවය අතරතුර, ලෝක ඕතඩොක්ස් කිතුනුවන්ගේ අධ්‍යාත්මික නායකයා වන ක්‍රිස්තියානි කුලදෙටු බර්තොලමෙව් I, ගෝල්ඩන් හෝන් මුහුදට පැනගත් මිනිසෙකුට ලී කුරුසයක් භාර දෙයි. කිරීටක වෛරස් වසංගතය හේතුවෙන් ග්‍රීසියෙන් හෝ වෙනත් ක්‍රිස්තියානි ඕතඩොක්ස් රටවලින් ඇදහිලිවන්තයන් බැලීමට නොපැමිණීම නිසා, යේසුස් ක්‍රිස්තුස්ගේ බව්තීස්මය සිහිපත් කරන උත්සවයකදී කුරුසිය නැවත ලබා ගැනීමට පිහිනුම් ක්‍රීඩකයින් දෙදෙනෙකු පමණක් ඉදිරිපත් විය. (AP ඡායාරූපය / එම්රා ගුරෙල්)

අල්ට්‍රා ඕතඩොක්ස් යුදෙව්වන් 2021 ජනවාරි 8 වන සිකුරාදා ඊශ්‍රායලයේ බෙනී බ්‍රැක් හි කිරීටක වෛරසය පැතිරීම මැඩපැවැත්වීම සඳහා රටපුරා අගුලු දැමීමේදී සිනගෝග වසා ඇති බැවින් නිවස අසල උදෑසන යාච් prayer ාවකදී මුහුණු ආවරණ සහ ප්‍රධාන සමාජ දුරස්ථභාවය පැළඳ සිටී. දැනටමත් ඉහළ ගොස් ඇති අගුලු දැමීම දැඩි කිරීමට ප්‍රමුඛ බලධාරීන්. බොහෝ පාසල් සහ ව්‍යාපාර සිකුරාදා සිට වසා තැබෙනු ඇති අතර මහජන රැස්වීම් සති දෙකක කාලයක් සඳහා සීමා කර ඇත. (AP ඡායාරූපය / ඔඩෙඩ් බැල්ටි)Source link