හොඳ හ cry ක් හෝ කඳුළු සෙවීමේ ප්‍රතිකාරයක් වැනි කිසිවක් නැත – ද නිව් ඉන්දියන් එක්ස්ප්‍රස්


ජපන් ජාතිකයින්ට ඔවුන්ගේ ජීවන රටා විශ්වාසයන්හි හරය හා සෞඛ්‍යය සමඟ ජීවිතය දෙස අද්විතීය ලෙස බැලීමට හැකිය. ලොව පුරා සිනා චිකිත්සාව stress ලදායී ආතති සහන ක්‍රමයක් ලෙස සැලකේ. ජපානයේ ‘අ crying න චිකිත්සක’ හයිඩ්ෆුමි යොෂිඩා නිගමනය කර ඇත්තේ කඳුළු නාල වලට බොහෝ රෝග සන්සුන් කිරීමට සහ සුව කිරීමට බලය ඇති බවයි. ජපන් චිකිත්සාව වන රුයි-කට්සු, එය කඳුළු සෙවීම ලෙස පරිවර්තනය කර ඇති අතර එය හිතාමතාම හැ ep ීමේ සැසිවාරයන් වටා නිර්මාණය කර ඇති අතර එය ආතතිය අඩු කිරීමට සහ සහභාගිවන්නන්ට ඔවුන්ගේ හැඟීම් සමඟ සම්බන්ධ වීමට ඉඩ සලසයි.

ජපානය පුරා යොෂිඩා පවත්වනු ලබන කඳුළු සලන වැඩමුළුවලට මේ දක්වා 50,000 කට අධික පිරිසක් සහභාගී වී ඇති අතර කණ්ඩායම් සාකච්ඡා, ඛේදජනක චිත්‍රපට නැරඹීම, දුක්බර පොත් සහ කතන්දර සමූහ කියවීම් ඇතුළත් වේ. රෝම කවියෙකු වන ඕවිඩ් මෙසේ ලිවීය, “හැ ep ීම යම් සහනයක්. ශෝකය තෘප්තිමත් වන අතර කඳුළු සලයි. ” Negative ණාත්මක හෝ කම්පන සහගත අත්දැකීමක් ලබා ගැනීමට හොඳ හ cry ක් වැනි දෙයක් නොමැති බව විද්‍යා ists යින් දිගු කලක් තිස්සේ නිගමනය කර තිබේ.

Negative ණාත්මක චිත්තවේගයන් හා ඊට අනුරූප භෞතික විද්‍යාත්මක ප්‍රතික්‍රියා අඩු කිරීමෙන් විපතට පත්ව සිටින පුද්ගලයෙකු සන්සුන් කිරීම අරමුණු කරගත් ස්වයං-මෙහෙයවන හැසිරීම් සහ අභ්‍යන්තර ක්‍රියාවලීන් ලෙස පර්යේෂකයන් විසින් විස්තර කරන ලද එය ස්වයං-සැනසිල්ලේ ආකාරයක් ලෙස සැලකේ. චාල්ස් ඩාවින් විශ්වාස කළේ, ‘ඕනෑම මහත් වෙහෙසක්’ නිසා අ crying න විට ඇති වන සහනය අත්විඳීමට ළමයින් අ cry න බවයි, එයින් ඇඟවෙන්නේ, දැඩි ලෙස අ cry න විට සහනය වැඩි වන බවයි.

මනෝචිකිත්සකයින් විශ්වාස කරන්නේ අ crying න විට ආත්මය වැඩි කිරීමට සහ රෝගීන්ට සුවයක් දැනෙන බවයි. කඳුළු වල ඇති මනෝභාවය වැඩි දියුණු කරන ඔක්සිටොසින් සහ එන්ඩොර්ෆින් ‘හොඳ හැඟීමක්’ රසායනික ද්‍රව්‍ය ලෙස හැඳින්වේ. අ crying න ක්‍රියාව මගින් ආතති හෝමෝන හා වෙනත් රසායනික ද්‍රව්‍ය වැනි විෂ ද්‍රව්‍ය මුදා හරින අතර එමඟින් ඒවායේ මට්ටම අඩු වන අතර ආතති මට්ටම අඩු වේ. නිදාගන්න කියා අ crying න්නේ වාක්‍ය ඛණ්ඩයක් පමණක් නොවේ; අ crying මින් පසු ළදරුවන් හොඳින් නිදාගන්නා බව 2015 අධ්‍යයනයකින් හෙළි විය.

අ rying න විට සමහර බැක්ටීරියා විනාශ වන අතර ඇස් පිරිසිදු කරන්නේ ලයිසොසයිම් නම් තරලයෙනි. එය ප්‍රබල ප්‍රති-ක්ෂුද්‍ර ජීවී ගුණ ඇති අතර ඇන්ත්‍රැක්ස් වැනි ජෛව ත්‍රස්ත අවදානම් අවම කිරීමට තරම් ශක්තිමත් වේ. යොෂීඩා ටෝකියෝවට දකුණින් පිහිටි කමකුරා හි ඇවිදීමේ හා හැ ep ීමේ චාරිකා ඉදිරිපත් කරයි. ගැඹුරු වනාන්තර, යුද්ධ හා මරණ ඉතිහාසය සහ හොකයිජි පන්සල වැනි විහාරස්ථාන සහිත මෙම ස්ථානයේ වායුගෝලය ශෝකයට හිතකර ය. කමකුර යනු ජපානයේ සෙන් බුද්ධාගම පෝෂණය කළ හොජෝ වංශයේ දේශයයි. ඔවුන්ගේ රණශූරයන් බොහෝ දෙනෙක් ජපානයේ මොන්ගෝලියානු ආක්‍රමණ සාර්ථකව මැඩපවත්වමින් මිය ගියහ.

මුතුන් මිත්තෙකු වූ හොජෝ ටෝකිමාසා ජපානයේ පළමු ෂෝගන් බවට පත්විය. අවසානයේදී, මහජන අමනාපය සහ අධිරාජ්‍ය සතුරුකම අවසන් වූයේ හොජෝස්ගේ වැටීමෙනි. රුධිරයේ හා කුරිරුකමේ ගිලී ඇති කලාපයේ ඛේදනීය ඉතිහාසය බෞද්ධ විහාරස්ථාන තුළ මෙනෙහි කිරීමේ කේන්ද්‍රස්ථානයයි. ජපානයේ දැඩි කතාබහට ලක්වූ ජපානයේ, කමකිරා ආරක්ෂා කරනු ලබන්නේ පියාඹන ටෙන්ගු ආත්මයන් විසිනි, අර්ධ මිනිසා සහ අර්ධ රාක්ෂයා කුරුල්ලෙකි. වසංගත සීමාවන් නිසා දැනට යොෂිඩාගේ අ crying න සංචාර ඉන්දියානුවන්ට සහ අනෙකුත් ජාත්‍යන්තර සංචාරකයින්ට ප්‍රවේශ විය නොහැක.

TearsTeacher.com හි අනාගත පුහුණුවීම් සහ චාරිකා හෝ ෆේස්බුක් හි යොෂිඩා අනුගමනය කිරීමෙන්

කඳුළු වැගිරීමේ වාසි

හැඟීම් සමනය කරයි: 2014 අධ්‍යයනයකින් කියැවුණේ අ crying න විට පරසයිම්පතී ස්නායු පද්ධතිය සක්‍රීය වන අතර විවේකය දිරිමත් කරන බවයි

සහාය ප්‍රතිචාර: අ crying න විට අන්තර් පුද්ගල හෝ සමාජීය ප්‍රතිලාභ ඇමුණුම් හැසිරීමක් බව 2016 අධ්‍යයනයකින් හෙළි විය, මන්ද එය ඔබ වටා පෙළ ගැසීමට වෙනත් පුද්ගලයින්ගෙන් ඉල්ලා සිටින බැවිනි

වේදනාව අඩු කරයි: චිත්තවේගීය කඳුළු වැගිරීම මගින් හැඟීම්-හොඳ රසායනික ද්‍රව්‍ය වන ඔක්සිටොසින් සහ එන්ඩොර්ෆින් මුදා හරින අතර යහපැවැත්ම පිළිබඳ හැඟීමක් ඇති කරයි

ආධාර නින්ද: අ crying න විට ඇතිවන සන්සුන්, මනෝභාවය වැඩි කරන සහ වේදනා නාශක මගින් පුද්ගලයෙකුට වඩාත් පහසුවෙන් නින්දට වැටේ

බැක්ටීරියා සමඟ සටන් කරයි: කඳුළු වල ඇති ලයිසොසයිම් රසායනිකය බැක්ටීරියා විනාශ කර ඇස් පිරිසිදුව තබා ගනී

දැක්ම වැඩි දියුණු කරන්නා: පුද්ගලයෙකු මිරිකන සෑම අවස්ථාවකම නිකුත් වන බාසල් කඳුළු වල ලිහිසි කිරීමේ බලපෑම ඇස් තෙතමනය රඳවා තබා ගන්නා අතර ශ්ලේෂ්මල පටල වියළීම වළක්වයි. මෙය වැඩි කරයි
පැහැදිලි දැක්මක්.Source link