හෙඩ්ස්පේස් නිර්මාතෘ ඇන්ඩි පුඩිකොම්බේ: කෝටිපති භික්ෂුව නෙට්ෆ්ලික්ස් වෙත භාවනාව ගෙන එයි


හෙඩ්ස්පේස් හි නිර්මාතෘ ඇන්ඩි පුඩිකොම්බේ. ඡායාරූපය / ගෙටි රූප

සැබෑ සිහිය කරා යන මාවත අපගේ සුවපහසුව කලාපයෙන් පිටතට තල්ලු කිරීම නම්, බෞද්ධ භික්ෂුව කෝටිපතියෙකු බවට පත්වී භාවනා යෙදුමක් වන හෙඩ්ස්පේස් හි සම-නිර්මාතෘ බවට පත් විය.

අලුත් අවුරුදු දිනයේදී, වසංගතයක් මධ්‍යයේ පුඩිකොම්බේ සිය පවුල – 6 හැවිරිදි සහ 3 හැවිරිදි දරුවෙකු ඇතුළුව – සහ ඔවුන්ගේ සියලු දේ ලොව පුරා අඩක් පමණ ලොස් ඇන්ජලීස් හි පිහිටි ඔවුන්ගේ නිවසේ සිට ගෙන ගියේය. ඔවුන් භාෂාව කතා නොකරන සහ කිසිවෙකු නොදන්නා ලිස්බන් හි නව කෙනෙකුට. ජීවිතයේ වඩාත්ම ආතති සහගත සිදුවීම් ගැන ඔවුන් පවසන්නේ කුමක්ද?

“මම සිතනවා [moving is] 48 හැවිරිදි පුඩිකොම්බේ සිනාසෙමින් පවසයි. “මම බොහෝ විට මගේ ජීවිතයේ රටවල් අටක් හෝ 10 ක් ජීවත් වී ඇති අතර, මම පවුලක් සමඟ එය කළ පළමු අවස්ථාව මෙයයි . එය බෙහෙවින් වෙනස් යෝජනාවකි.

ඔහු සෑම විටම මෙන් සාර්ථකව කටයුතු කළේය: ඔහුගේ මූලික බෞද්ධ පුහුණුව වෙත ආපසු යාමෙන්: “එය ව්‍යාපාරයට හෝ පදිංචියට යන නිවසට අදාළ වුවද, ඒවා තවමත් මම බොහෝ දේ උකහා ගන්නා කුසලතා වේ.”

විශාලනය ඉක්මවා ගිය විට, පුඩිකොම්බේ අත්දැකීමෙන් නිරුපද්‍රිතව පෙනේ. මෘදු ආලෝකමත් ළදරු නිල් පැහැති බිත්තියක් සහ ජීවය ලබා දෙන ගෙවතු දෙකක් ඔහුගේ පසුබිම සකස් කරයි. ඔහුගේ සිනිඳු තට්ට හිස පවා කෙසේ හෝ සන්සුන් වේ. වෙඩි තැබීමෙන් පිටත පෙට්ටි 400 ක් ගෘහස්ථ ඩිට්‍රිටස් වලින් පිරී ඉතිරී යනු ඇත, නමුත් පුඩිකොම්බේ අත්ලාන්තික් සාගරය තරණය කළේ පැහැදිලි මනසකින් නොවේ.

දැන් එහි එකොළොස් වන වසරට පිවිසෙන විට මිලියන 65 කට අධික ජනතාවක් හෙඩ්ස්පේස් භාවිතා කරයි, එය ගෙවන ග්‍රාහකයින්ගෙන් වසරකට ඩොලර් මිලියන 100 කට වඩා ආදායමක් උපයයි (මූලික අනුවාදය නොමිලේ), පුඩිකොම්බේගේ හ voice ට සවන් දෙන ඔවුන් කෙටියෙන් වඩාත් සිහියෙන් සිටිය යුතු ආකාරය ඉගෙන ගන්නා විට , මඟ පෙන්වන සැසි.

“ජේමි ඔලිවර් ආහාර සඳහා කළ දේ භාවනා කිරීම” යනුවෙන් විස්තර කළ පසු, පුඩිකොම්බේගේ ඉලක්කය වී ඇත්තේ භික්ෂුවක් ලෙස වසර 10 ක් තුළ තමා ඉගෙන ගත් දේ හැකි තරම් මිනිසුන් සමඟ බෙදා ගැනීමයි. යෙදුම හොඳ ආරම්භයක් විය, නමුත් සැබවින්ම ජනතාව අතරට යාමට ඔහුට රූපවාහිනිය අවශ්‍ය විය.

හොඳයි, ලෝකයට සාමූහික කාංසාවක් ඇති වනවා සේම – වසංගතය ගැන, කැපිටල් දැවීම ගැන, එය හුදෙක් ජනවාරි මාසයයි – ඔහු එය සාදා ඇති අතර, දැවැන්ත නෙට්ෆ්ලික්ස් සමඟ. හෙඩ්පේස් ගයිඩ් ටු භාවනාව, නව සජීවිකරණ මාලාවක් වන අතර, පුඩිකොම්බේ විනාඩි 20 ක කථාංග අටක් පුරා භාවනා කිරීමේ ප්‍රතිලාභ සහ විද්‍යාව තුළින් ප්‍රේක්ෂකයින් රැගෙන යයි. (දෙවන මාලාව, හෙඩ්ස්පේස් ගයිඩ් ටු නින්ද, අනුගමනය කරනු ඇත.)

එය මාරු කිරීම සඳහා අපට මඟ පෙන්වීම අපගේ උත්ප්‍රේරකයේ ලොකුම සොරෙකු විසින් ලබා දිය යුතු යැයි ඔබ සිතනවා නම්, පුඩිකොම්බේ ද ඒ ගැන දැනුවත් ය.

“මට නම් එය මාධ්‍යයක් පමණයි නේද?” ඔහු පැහැදිලි කරයි. “භාවනාවක් අත්විඳීමට ඔබට ගුරුවරයෙකු, ආරාමයක් වෙත යා යුතු කාලයක් තිබුණි. එවිට එය කණ්ඩායම් විය, පසුව පටි, MP3s … පුහුණුවීමේ සාරය කිසිසේත් වෙනස් නොවේ. මධ්‍යම හා පරිමාණ.

ලන්ඩනයේ උපත ලැබූ නමුත් බ්‍රිස්ටල් හි හැදී වැඩුණු පුඩිකොම්බේ, ලයිසෙස්ටර් හි ඩි මොන්ට්ෆෝර්ට් විශ්ව විද්‍යාලයේ ක්‍රීඩා විද්‍යා උපාධියක් ආරම්භ කර ඇති අතර, ඔහුගේ වියෝ දුකින් පෙළීම ඔහුගේ ජීවිතය වෙනස් කළේය.

22 වන විට ඔහු ලන්ඩන් නුවර එළිමහනේ සිටගෙන සිටියදී බීමත් රියැදුරෙක් මිතුරන් පිරිසකට සීසාන විට දෙදෙනෙකු මිය ගියේය. ඔහුගේ පෙම්වතිය මාස කිහිපයකට පසු පාපැදි අනතුරකින් මිය ගියේය.

ඔහු විශ්ව විද්‍යාලයෙන් ඉවත් වී හිමාලයට ගොස් භාවනා ඉගෙන ගත්තේය. ඊළඟ දශකය තුළ ඔහු උතුරු ඉන්දියාවේ ටිබෙට් බෞද්ධ භික්ෂුවක් ලෙස පැවිදි වීමට පෙර ලොව පුරා අධ්‍යාපනය ලැබීය.

2004 දී නැවත ජීවිතය ගත කළ මොස්කව් ප්‍රාන්ත සර්කස් හි පුහුණුව ලැබූ ඔහු පසුව ලන්ඩනයේ සර්කස් කලා උපාධිය ලබා භාවනා උපදේශකයෙකු විය. අවසාන භූමිකාවේදී ඔහුට ඔහුගේ අනාගත ව්‍යාපාරික සහකරු රිච් පියර්සන් මුණ ගැසුණි. ඔවුන් දෙදෙනා හෙඩ්ස්පේස් සමඟ පැමිණියහ.

එතැන් සිට සිදුවී ඇත්තේ, “තරමක් ආශ්චර්යමත්” බව ඔහු පිළිගනී. මෙම යෙදුම 2010 දී දියත් කරන ලද අතර, වහාම – එහි ප්‍රධාන ප්‍රතිවාදියා වන සන්සුන්ව – සිහිකල්පනාව සඳහා රුචියක් ඇති ප්‍රේක්ෂකයන්ට සේවය කළ නමුත් එය කෙසේ සිදු වේදැයි විශ්වාස නැත.

සමාගම on ාතීය ලෙස වර්ධනය වූ අතර 2012 දී පුඩිකොම්බේ ලොස් ඇන්ජලීස් වෙත යාමට පොළඹවන ලද අතර එහිදී ඔහු සුළු කීර්තිමත් පුද්ගලයකු බවට පත් විය (ඔහුගේ මෘදු බ්‍රිස්ටෝලියානු නාද, කැලිෆෝනියා විසින් මඳක් බොඳ වී ඇති අතර ඔහුගේ මුහුණට වඩා හඳුනාගෙන ඇත), සහ බිල් ගේට්ස් සහ සුවදායී උදාර අධිරාජ්‍යයා, ග්විනේට් පැල්ට්‍රෝ.

අනෙකුත් හොලිවුඩ් තරු වන ජරෙඩ් ලෙටෝ සහ රයන් සීක්‍රෙස්ට් ආයෝජකයින් වන අතර පුඩිකොම්බේ 2017 දී රූපවාහිනී ඉතිහාසය නිර්මාණය කළේ ජිමී ෆැලන් රඟපාන ද ටොනයිට් ෂෝ හි කෙටි භාවනා සැසියක් මෙහෙයවීමෙනි.

මේ සියල්ල හරහා, ඔහු තම ඉගැන්වීම්වලට විරුද්ධ කිසිවක් නොකියා (“ස්නැප්චැට්ට විනාඩියක භාවනා කිරීමට අවශ්‍ය විය, මම කැමතියි, එන්න …”) සහ ඔහුගේ පවුලේ අය සමඟ එළිමහනේ කාලය ගත කිරීම. . ඔහුට ලන්ඩනයේදී හමු වූ ඔහුගේ බිරිඳ ලුසින්ඩා ක්‍රීඩා විද්‍යා ist යෙකි, ලේඛකයෙකි, ස්වයං විස්තර කර ඇත, “අමු ආහාර උද්යෝගය සහ යෝග-නට්”.

ඔවුන්ගේ අගුලු දැමීම බොහෝ පුද්ගලයින්ට සමාන ය: වැඩිපුර ගෙදර වැඩ කිරීමට මාරුවීම; ඔවුන් දෙමව්පියන්ගෙන් බොහෝ දුර ජීවත් වන බව වටහා ගැනීම, ඔවුන්ගෙන් එක් අයෙකු පසුගිය වසරේ රෝගාතුර වූ අතර, මෙම පියවර අර්ධ වශයෙන් පොළඹවන ලදී; සහ ගෙදර හැදෑරීම.

“එය නියත වශයෙන්ම පරීක්ෂණයක්” යැයි පුඩිකොම්බේ පිළිගනී. “මම හිතන්නේ ආරාමයේ, ඔවුන් කුඩා ළමුන් දෙදෙනෙකු එහි තබාගෙන ඇසිය යුතුයි [the monks] මාස කිහිපයක් ඔවුන්ව ගෙදරට ගෙනයන්න, මන්ද එය අභියෝගයක් වනු ඇත. ”

නෙට්ෆ්ලික්ස් හි හෙඩ්ස්පේස් මාර්ගෝපදේශයේ සිට භාවනාව දක්වා නිශ්චලතාව.  ඡායාරූපය / නෙට්ෆ්ලික්ස්
නෙට්ෆ්ලික්ස් හි හෙඩ්ස්පේස් මාර්ගෝපදේශයේ සිට භාවනාව දක්වා නිශ්චලතාව. ඡායාරූපය / නෙට්ෆ්ලික්ස්

ඔහු තම දරුවන් භාවනා කිරීමට හඳුන්වා දීමට උත්සාහ කර ඇත. “3 හැවිරිදි දරුවා 6 හැවිරිදි දරුවාට වඩා පිළිගැනීමට ලක්ව ඇත,” ඔහු පවසයි. “ඔවුන් උපාංග වලට කැමතියි, ඒ නිසා අපි යෙදුම හසුරුවන්න, පසුව මිනිත්තු 1-3 ක ව්‍යායාමයක් කරන්න. සමහර දිනවල ඔවුන් තවමත්, වෙනත් දිනවල ඔවුන් කාමරය පුරා දුවනවා.”

ඉඳහිට දරුවන් සමඟ ඇති වන කෝපය නැති කර ගැනීම කමක් නැත. “මට මතකයි ආරාමයේ ගුරුවරයෙක්, තරමක් තදින්, දුෂ්කර අවස්ථාවල දී ඒවා ඉක්මණින් විසුරුවා හැරීමට මැදිහත් වීමේ හැකියාව ඇති,” ඔහු පවසයි.

“මම ඔවුන් වෙනුවෙන් එහි සිටීමට උත්සාහ කරමි. නමුත් ඔවුන් ඇත්තෙන්ම නපුරු නම් එය ප්‍රයෝජනවත් වේ. ඔවුන් ගින්නෙහි අත තබාගෙන සිටිනු මම දුටුවහොත්, මම බොහෝ හ loud ින් මැදිහත් වන්නෙමි.”

අප දැනට ජීවත්වන දුෂ්කරතා සැලකිල්ලට ගෙන පුඩිකොම්බේ මානසික සෞඛ්‍ය අර්බුදයක් ඇති බවට සැකයක් නැත.

“මම හිතන්නේ එය වසංගතයෙන් විශාල වී ඇති නමුත් අපි අවම වශයෙන් දශකයක් හෝ ඊට වැඩි කාලයක් මානසික සෞඛ්‍ය වසංගතයක ජීවත් වී සිටිමු.” “මාගෙන් කොටසක් දේවානුභාවයෙන් එය එතරම් තහනම් නොවන අතර, වැඩි සම්පත් ඒ දෙසට යොමු වනු ඇතැයි මම බලාපොරොත්තු වෙමි. එහෙත්, එක් කෙනෙකුට උදව් කිරීමට ප්‍රමාණවත් පුද්ගලයින් කිසි විටෙකත් නොසිටිනු ඇත, එබැවින් පුළුල් පරාසයක ඩිජිටල් තිබිය යුතුය. විසඳුම්.”

එකක් හෙඩ්ස්පේස්. මේ වන විට රටේ බොහෝ දෙනා යම් මට්ටමක ආතතියෙන් හා කාංසාවෙන් පෙළෙන බව පැවසීම සාධාරණ බව පෙනේ. අපිට මොනවද කරන්න පුළුවන්?

“පළමු පියවර වන්නේ මනසෙහි වැදගත්කම හඳුනා ගැනීමයි. එය පැහැදිලිව පෙනේ, නමුත් මිනිසුන් වශයෙන් අපි උපකල්පනය කරන්නේ අභ්‍යන්තරව දේවල් හරි යයි,” [when] යථාර්ථය නම්, අපට නිතරම එම ආතතිය දැනිය යුතු නැත.

“අපි එයට ප්‍රමුඛතාවය දුන් පසු තත්වය වෙනස් වේ. දිනකට මිනිත්තු තුනක්, පහක්, මිනිත්තු දහයක් වාඩි වී සිටීම අර්ථවත් කරයි. එබැවින් 2021 ට ගොස් විවේක ගැනීමට කැප වන්න. ඔබට භාවනා කිරීමට පවා අවශ්‍ය නැත, යම් කාලයක් ගත කරන්න. “

ඔබ ගැන කුමක් කිව හැකිද? සතියක් නව වසරකට, සතියක් නව මහාද්වීපයක ජීවිතයට ඔබට කෙතරම් මානසික සෞඛ්‍යයක් දැනිය හැකිද?

“පියවරෙන් පසු? අටක්,” පුඩිකොම්බේ පවසයි. වැඩිදියුණු කිරීම සඳහා කාමරය, එසේ නම්. “වැඩිදියුණු කිරීමට සෑම විටම ඉඩකඩ තිබේ.”

Med භාවනාවට හෙඩ්ස්පේස් මාර්ගෝපදේශය දැන් නෙට්ෆ්ලික්ස් හි විකාශය වේ.Source link