ලෝටස්ලන්ඩ් හි ජපන් උද්‍යානය එළිමහන් ස්ථානයකි


,

මොන්ටෙසිටෝ, කැලිෆෝනියාවේ (ඒපී) – කැලිෆෝනියාවේ සැන්ටා බාබරා අසල ලෝටස්ලන්ඩ් හි උද්භිද උද්‍යාන, කිරීටක වෛරස් රෝගය පැතිරීමේදී එළිමහනේ භාවනාමය පසුබැස්මක් ලබා දෙයි.

හිටපු ලෝටස්ලන්ඩ් ප්‍රධාන විධායක නිලධාරි ග්වෙන් ස්ටෝෆර්ගේ භාරකාරත්වය යටතේ ඩොලර් මිලියන 6 ක, අවුරුදු 11 ක අලුත්වැඩියාවකින් පසු 2019 ජුනි මාසයේදී විවෘත කරන ලද ජපන් උද්‍යානය සලකා බලන්න. ජපන් විලාසිතාවේ වින්ටේජ් පහන් වලින් අඩි පාරවල් සහ අසේලියා, උණ බම්බු, කැමෙලියා සහ තරු මැග්නෝලියා වැනි ශාක වලින් සමන්විත වේ. ගස්වලට චෙරි මල් සහ ගිංකෝ ඇතුළත් වේ; එක් මාවතක පෞරාණික බුද්ධ ප්‍රතිමාවක් ජපන් මේපල් එකක් යට මල් පූජාවක් තබා ඇත.

නැරඹුම් තට්ටුවක් සහ අඩි පාලමක් නෙළුම් සහිත කොයි පොකුණක් තරණය කරයි. දිය ඇල්ලකට යාබදව ඉදිකර ඇති එළිමහන් මණ්ඩපය, වියළි උද්‍යානයේ වැලි, පාෂාණ හා ගල් පර්වත දැක බලා ගැනීමටත්, පරාවර්තක පොකුණක් සහ ඉන් ඔබ්බට පුළුල් උද්‍යානයක් දැකීමටත් සාමකාමී අවකාශයක් ලබා දෙයි.

ලොස් ඇන්ජලීස් සිට සැතපුම් 100 ක් පමණ උතුරින් පිහිටි අක්කර 37 ක වතුයායක ලෝටස්ලන්ඩ්හි උද්‍යාන නිර්මාණය කරන ලද්දේ පෝලන්ත ඔපෙරා ගායකයෙකු හා අධ්‍යාත්මික සෙවුම්කරුවෙකු වන ගැනා වොල්ස්කා විසිනි. ඒවා 1993 දී මහජනතාව සඳහා විවෘත විය.


අක්කර 1.5 ක ජපන් උද්‍යානය සඳහා ඇය 1960 ගණන්වල අග භාගයේ සිට ලෝටස්ලන්ඩ් උද්‍යාන ෆ්‍රෑන්ක් ෆුජි සමඟ වැඩ කළාය. ඔවුන් සහ ගල් පෙදරේරු ඔස්වල්ඩ් ඩා රෝස් ගල්, පහන් සහ පැල තෝරා ගත්හ. ෆුජි 1984 දී වොල්ස්කාගේ අභාවයෙන් පසු 2007 දී විශ්‍රාම යන තෙක්ම එම කටයුතු කරගෙන ගියේය. එසේම මෙම ව්‍යාපෘතිය සඳහා ජපාන උද්‍යාන නිර්මාණය පිළිබඳ විශේෂ specialized යෙකු වූ යූසීඑල්ඒ හි කථිකාචාර්ය කොයිචි කවානා ද විය. ඔහුගේ දායකත්වයට ෂින්ටෝ විලාසිතාවේ සිද්ධස්ථානයක් උයනට එකතු කරන ලද්දේ නව කේතුධර වලිනි.

මෑත කාලීන අලුත්වැඩියාවේ වෙනස්කම් වලට නව පොකුණක්, කෝයි සහ නෙළුම් මල පිළිබඳ සමීප අත්දැකීමක් සඳහා නැරඹුම් තට්ටුවක් සහ ආබාධිතයින්ට ප්‍රවේශ විය හැකි අඩිපාර සහ පාලම් ඇතුළත් විය. සමහර ශාක හා ගස් එකතු කරන ලද අතර අනෙක් ඒවා ප්රතිස්ථාපනය විය.

නරඹන්නන් සඳහා, කල්තියා වෙන් කරවා ගැනීම අවශ්‍ය වේ.Source link