ජනවාරි 13 සතිය | නිදහස් කැමැත්ත ජ්‍යොතිෂය


මේෂ (මාර්තු 21 සිට අප්‍රේල් 19 දක්වා)
ඔබ ඔබ ගැන මුළුමනින්ම මූර්තිමත් කරන ලද අනුවාදයකට ඉදුණු විට, ඔබේ ආනුභාවය ලබා ගත යුත්තේ කොතැනටද යන්න පිළිබඳව වෙන කවරදාකටත් වඩා වෙනස් කොට සැලකීමක් ඔබ කැඳවනු ඇත. ඕනෑම පැරණි මධ්‍යස්ථ ගින්නක් සමඟ සෙල්ලම් කිරීමට ඔබට සිදුවිය හැකි ඕනෑම ප්‍රවණතාවක් ඔබ වැඩි වැඩියෙන් ඉවතට හරවනු ඇතැයි මම විශ්වාස කරමි. වැඩි වැඩියෙන්, නියම තාපය හා ආලෝකය ලබා දෙන උසස් තත්ත්වයේ බ්ලේස් වෙත ඔබ ඇදී යනු ඇත. පෙනෙන ආකාරයට පෙනෙන පරිදි චමත්කාරජනක ලෙස නාට්‍යමය ලෙස ඔබ ගිනිදැල්වලට පැනීමෙන් වැළකී සිටිනු ඇත. ඒ වෙනුවට ඔබට අවශ්‍ය ශක්තිය ලබා ගැනීමට හැකි වන පරිදි දක්ෂ උපාමාරු වල ප්‍රවීණයෙකු වන්න.

ටෝරස් (අප්රේල් 20 සිට මැයි 20 දක්වා)
ඩෙන්ස්ටූ යනු ජපානයේ ප්‍රධාන වෙළඳ දැන්වීම් ආයතනයකි. 1925 සිට වාර්ෂිකව, එහි නව සේවකයින් සහ නැවුම් ලෙස උසස් කරන ලද විධායකයින් සමාගම් චාරිත්‍රයක් සිදු කර ඇත: ජපානයේ උසම කඳු මුදුන වන අඩි 12,388 ක් උස ෆුජි කන්ද තරණය කිරීම. දැඩි ව්‍යායාමයේ තේමාව මෙයයි: “අපි සියල්ලටම වඩා ජපානය නියෝජනය කරන සංකේතය ජය ගන්නෙමු. අපි එය කළ පසු එයින් ඇඟවෙන්නේ අපට ඕනෑම දෙයක් කළ හැකි බවයි. ” ටෝරස්, ඔබට වෘත්තීය වාසි ලබා ගත හැකි වසරක් වනු ඇතැයි මම අපේක්ෂා කරමි, පහත සඳහන් දේ කිරීමට මම ඔබට ආරාධනා කරමි: ඉදිරි සති හය තුළ, සොබාදහමෙන් පිටතට ගොස් ඒ හා සමාන කාර්යයක් කරන්න.

මිථුන (මැයි 21 සිට ජූනි 20 දක්වා)
අද මට ලන්ඩනයේ වෙසෙන මිථුන මිතුරෙකුගෙන් නව විද්‍යුත් ලිපියක් ලැබුණි. එය 2015 ජනවාරි 15 ​​දින මුද්දරයක් විය. අමුතුයි! එහි ඇය ප්‍රකාශන සමාගමක නව රැකියාවක් සඳහා ඉල්ලුම් කිරීම ගැන කතා කළාය. එය දෙගුණයක් අමුතුයි, මන්ද 2015 පෙබරවාරි ඇත්ත වශයෙන්ම ඇය සතුව තවමත් සංස්කරණ රැකියාව ලැබී ඇති කාලයයි. ඇයගේ ඊමේල් පණිවුඩය මගින් ඇගේ ජීවිතය පිළිබඳ වෙනත් තොරතුරු ද පැරණි ඉතිහාසය ලෙස මා දැන සිටියෙමි. අවුරුදු හයක් ප්‍රමාද වී දැන් එය පැමිණියේ ඇයි? අබිරහස හෙළිදරව් කළ හැකිදැයි බැලීමට මම ඇයට දුරකථනයෙන් කතා කළෙමි. අවසානයේදී අපි නිගමනය කළේ ඇගේ විද්‍යුත් තැපෑල කිසියම් පැහැදිලි කළ නොහැකි ආකාරයකින් කාලය ගත කළ බවය. සැසඳිය හැකි සිදුවීමක් හෝ දෙකක් ඔබගේ ජීවිතයේ ඉතා ඉක්මනින් සිදුවනු ඇතැයි මම පුරෝකථනය කරමි, මිථුන. අතීතයේ පිපිරීම් ඊයේ මෙන් අදත් සිදුවනු ඇත.

පිළිකා (ජූනි 21 සිට ජූලි 22 දක්වා)
ඉයුජින් සූ (1804–1857) යනු ජනප්‍රිය ප්‍රංශ කතුවරයෙකි. ඔහුගේ කථා බොහෝ විට පහළ ආර්ථික පංතියේ ජනතාව විඳදරාගත් කටුක ජීවන තත්වයන් පිළිබඳ සානුකම්පිත නිරූපණයන් ඉදිරිපත් කළේය. එම පීඩිත ජනයා ගැන නොමසුරුව ලිවීමෙන් ඔහු ධනවත් විය. ඉදිරි වර්ෂයේදී ඔබ සැසඳිය හැකි උපාය මාර්ගයක් භාවිතා කරනු දැකීමට මා කැමතිය. මුදල් සහ සම්පත් සඳහා ඔබේ ප්‍රවේශය වැඩි කරන ඔබට කළ හැකි සේවාවන් මොනවාද? අන් අයට උපකාර කිරීමෙන් සහ නඟා සිටුවීමෙන් ඔබට ප්‍රයෝජන ලැබෙන්නේ කෙසේද?

LEO (ජූලි 23-අගෝස්තු 22)
සිල්ක් ලෙස හැඳින්වෙන ලස්සන හා සුඛෝපභෝගී රෙදි පැමිණෙන්නේ කෘමීන් කීටයන් විසින් විසුරුවා හරින ලද කොකෝන් වලිනි. කනගාටුවට කරුණක් නම්, අමුද්‍රව්‍ය සපයන සත්වයින්ට, ඔවුන් සාමාන්‍යයෙන් මරා දමනු ලබන්නේ මිනිසුන් විසින් ඔවුන්ගේ අත්කම් අස්වැන්න නෙළා ගැනීමෙනි. කෙසේ වෙතත්, නිෂ්පාදකයින් ඔවුන්ගේ ප්‍රතිලාභීන්ගේ ජීවිත බේරා ගන්නා විශේෂ ආකාරයේ සිල්ක් වර්ගයක් තිබේ. කෘමීන්ට සලබයන් බවට පරිණත වීමට හා පැන යාමට අවසර ඇත. ඉදිරි සතිවලදී අපි ඔවුන්ව ඔබගේ ආත්ම ජීවීන් බවට පත් කිරීමට යෝජනා කරමි. ඔබ කරන සෑම දෙයක්ම ඉන්වෙන්ටරි ගත කිරීමට මෙය කදිම කාලයකි. තවද “හානියක් නොකරන්න” යන උතුම් මූලධර්මය එය කෙතරම් හොඳින් පිළිගෙන ඇත්දැයි ඇගයීමට ලක් කරන්න.

විර්ගෝ (අගෝස්තු 23-සැප්තැම්බර් 22)
ඉතාලි කවියෙකු වන ටෝර්කැටෝ ටැසෝ ප්‍රකාශ කළේ “ආදරය සඳහා වැය නොකරන ඕනෑම කාලයක් නාස්ති වන” බවයි. ඔහුගේ හැඟීම ගැන මට අනුකම්පාවක් තිබුණද, මෙතෙක් කළ යුතු එකම දේ ප්‍රේම ක්‍රියාවන් බව මට එකඟ විය නොහැක. සමහර විට කෝපය හෝ දුක හෝ සැකයෙන් පෙලඹීම සෞඛ්‍ය සම්පන්න ය. එහෙත්, ඉදිරි සති කිහිපය ඔබට ටැසෝගේ උපදෙස් කෙරෙහි දැඩි භක්තියක් ඇති කර ගැනීමට හිතකර කාලයක් වනු ඇතැයි මම සැක කරමි. ඔබ ලබා ගන්නා සියලු වැදගත් සාර්ථකත්වයන් මුල් බැස ඇත්තේ ආදරය හා දයානුකම්පාව ප්‍රකාශ කිරීමේ අදහසිනි.

තුලා රාශිය (සැප්තැම්බර් 23-ඔක්. 22)
සංගීත රසිකයෙක් සෙන් බෞද්ධ භික්ෂුවක් බීතෝවන්ගේ සංධ්වනි අංක 5 හි ප්‍රසංගයකට ගෙන ගිය ආකාරය පිළිබඳ කතාවක් මට අසන්නට ලැබුණි. “ප්‍රමාණවත් නිශ්ශබ්දතාවයක් නැත!” ඔහු පැමිණිලි කළා. ඒ ප්‍රතිචාරයෙන් මම ප්‍රහේලිකාවක්. හාමුදුරුවෝ ප්‍රධාන නගරයක කාර්යබහුල මංසන්ධියක් ගැන සඳහන් කරන්නේ නම්, මම ඔහු සමඟ එකඟ විය හැකිය, නැතහොත් ෆේස්බුක් හි උන්මත්තකයන් අතර දේශපාලන තර්කයක කැකෝෆෝනය. නමුත් ඉතිහාසයේ ශ්‍රේෂ් greatest තම සංගීත කොටස් වලින් එකකට වඩා නිහ silence ව සිටීමට අවශ්‍යද? ඒක විකාරයකි. මෙය මනසේ තබාගෙන, ලිබ්රාව සහ ජ්‍යොතිෂ පෙර නිමිති වලට අනුකූලව, ඉදිරි සති කිහිපය තුළ නිෂ් less ල noise ෝෂාව සහ කැලඹීම් වලින් අමතර ආරක්ෂාවක් ලබා ගැනීමට මම ඔබව දිරිමත් කරමි.

ස්කොර්පියෝ (ඔක්. 23-නොවැ. 21)
ස්කොර්පියෝ කතුවරයා වන ඇල්බට් කැමූස් මෙසේ ලීවේය. “සමහර අය විශාල ශක්තියක් වැය කරන්නේ හුදෙක් සාමාන්‍ය තත්වයට පත්වීමටයි. ඔබ එවැනි අයගෙන් කෙනෙක් නම්, ඔබට ලිහිල් කිරීමට විශ්වීය අවසරයක් ඇති බව මම ඔබට දන්වන්නෙමි. සාම්ප්‍රදායික, සම්මත, සාමාන්‍ය, සාමාන්‍ය, දෛනික, ප්‍රොසෙයික් හෝ පොදු නොවීම පිළිබඳ විනෝදය ගවේෂණය කිරීමට ඉදිරි සති ඉතා හොඳ කාලයක් වනු ඇත. ඔබ සාමාන්‍ය නොවන දේ පුළුල් ලෙස පුරුදු කරන විට, ඔබ ඔබේ සෞඛ්‍යය වැඩි දියුණු කරනු ඇත, ඔබේ බුද්ධිය මුවහත් කර ගනී, සහ ඔබේ තීරණ පැහැදිලි කරයි.

සජිටේරියස් (නොවැ. 22-දෙසැම්බර් 21)
අපගේ ජීවිත හැඩගස්වනු ලබන්නේ අප විසින් නිර්මාණය කරන ලද සහ අපගේ පරිකල්පනය තුළ රැඳී සිටින අප පිළිබඳ කථා මගිනි. අප සැබවින්ම අත්විඳින වික්‍රමාන්විතයන්, අප සැබවින්ම මුහුණ දෙන ගැටලු බොහෝ විට (සැමවිටම නොවේ) අපගේ වීර කාව්‍යයන් පිළිබඳව අප විසින්ම පවසන කථා සමඟ පෙළ ගැසෙයි. මෙන්න කාරණයේ හරය: අපට අප විසින්ම පවසන කථා වෙනස් කළ හැකිය. අපගේ වේදනාව තවත් ශක්තිමත් කරන කථා ඉවත දැමිය හැකි අතර වඩා අර්ථවත් හා ප්‍රියජනක සංශෝධිත කථා සිහින මවන්න. මෙම විනෝද වැඩට සහභාගී වීමට ඔබට 2021 කදිම කාලයක් වනු ඇතැයි මම විශ්වාස කරමි. ඔබේ පැවරුම: ස්වයං පෝෂණය කරන කතන්දරකරුවෙකු වන්න.

කැප්රිකන් (දෙසැම්බර් 22-ජනවාරි 19)
මකර කතුවරයා වන එඩ්ගර් ඇලන් පෝ “සතුට සඳහා කොන්දේසි හතරක්: එළිමහනේ ජීවිතය; වෙනත් මිනිසෙකුගේ ආදරය; සියලු අභිලාෂයන්ගෙන් නිදහස් වීම; මැවීම. ” මම එම කාණ්ඩ තුනකින් ඉටු කර ඇත්තෙමි, නමුත් සියලු අභිලාෂයන්ගෙන් තොර වීමට අසමත් වීම. ඇත්ත වශයෙන්ම, මම වැඩ කරන සියලු ආකර්ෂණීය නිර්මාණාත්මක ව්‍යාපෘති ගැන මම සදාකාලිකවම සතුටු වෙමි. මම ඉතා අභිලාෂකාමී ය. මකර, ඔබ ගැන කුමක් කිව හැකිද? මම පෝට පරස්පර විරෝධී වන අතර ඉදිරි මාසවලදී ඔබගේ සතුට ඔබට අවම වශයෙන් තරමක් අභිලාෂකාමී වීමට අවශ්‍ය වනු ඇතැයි අනුමාන කරමි. ග්‍රහලෝක පෙර නිමිති මට කියන්නේ එයයි. ඉතින් ඔබ අභිලාෂකාමී වීමට හොඳම ඉලක්ක සහ සිහින මොනවාද?

ඇක්වාරියස් (ජනවාරි 20-පෙබරවාරි 18)
ඔපරේෂන් සුපර් වොච්ඩෝග් දියත් කිරීමට කාලයයි. එයින් අදහස් වන්නේ ඔබ සෑම කෙනෙකු ගැනම හොඳ සැලකිල්ලක් දක්වන අතර ඔබට අර්ථය සහ පෝෂණය ලබා දෙන සෑම දෙයක්ම ගැන ඔබ මුදු මොළොක් විය යුතු බවයි. එයින් අදහස් වන්නේ ඔබ වටා පියාසර කරන ඕනෑම පීඩාකාරී හෝ පහත් අදහස් පිළිබඳව දැඩි නමුත් හොඳ හාස්‍යජනක විචාර බුද්ධියක් භාවිතා කළ යුතු බවයි. ඔබ ඔබේ ජීවිතයේ අවදානමට ලක්විය හැකි කොටස් ආරක්ෂා කර ආරක්ෂා කළ යුතුය, නමුත් එසේ කරන්න දැඩි සිතුවිලි සහිත අනුකම්පාවකින් මිස විසිතුරු ඕනෑවට වඩා ප්‍රතික්‍රියා කිරීමෙන් නොවේ. සැක සහිත, නමුත් උණුසුම් වන්න; දීප්තිමත් ලෙස ඔරොත්තු දෙන නමුත් හරි දේ වෙනුවෙන් නැගී සිටීමට සැමවිටම සූදානම්. (PS ඔබ අමුතු විස්මයන්ගෙන් ආරක්ෂා වන තරමට, ඔබ සිත්ගන්නාසුලු විස්මයන් ආකර්ෂණය කර ගැනීමට ඉඩ ඇත.)

PISCES (පෙබරවාරි 19 සිට මාර්තු 20 දක්වා)
ඔබේ ශරීරය රචනා කරන පරමාණු වසර බිලියන ගණනක් තිස්සේ පවතී. මුලින් තාරකාවක් විසින් නිර්මාණය කරන ලද ඒවා ඔබට පෙර බොහෝ ආකාරවල කොටසක් වී ඇත. නමුත් ඒවා වෙන කවරදාටත් වඩා ව්‍යුහයේ සමාන වේ. ඉතින් ඇත්ත අර්ථයෙන් ගත් කල, ඔබ අවුරුදු බිලියන ගණනක් පැරණි ය. දැන් ඔබ එය දන්නා නිසා ඔබට හැඟෙන්නේ කෙසේද? වෙනස් දෙයක් තිබේද? ශක්තිමත්ද? වඩා පුළුල්ද? වඩා සදාකාලිකද? මම මේ සිතුවිලි ඔබේ අවධානයට යොමු කරමි, මීන, 2021 ඔබේ සැබෑ ස්වභාවය පිළිබඳ වඩාත් ගැඹුරු හා සවිස්තරාත්මක අවබෝධයක් ලබා ගැනීමට ඔබට හොඳ වසරක් වනු ඇත. ඔබගේ ආත්මය අමරණීය වීමටත්, ඔබේ අනන්‍යතාවය මෙම historical තිහාසික යුගයට පමණක් සීමා නොවීමටත්, ඔබ ජීවතුන් අතර සිටින බවටත්, ඔබ විශ්වාස කිරීමට උගන්වා ඇති කාලයට වඩා බොහෝ කාලයක් ජීවත්ව සිටින බවටත් ඔබ නිරන්තරයෙන් මෙනෙහි කරනු ඇතැයි මම බලාපොරොත්තු වෙමි.Source link