පරාමවුන්ට් භෞත චිකිත්සාව විශේෂ සේවාවක් එක් කරයි: වෙස්ටිබුලර් පුනරුත්ථාපන සහ සහන ප්‍රතිකාර


බ්‍රැම්ප්ටන් භෞත චිකිත්සාව සහ ක්‍රීඩා තුවාල සායනය

පරාමවුන්ට් භෞත චිකිත්සාව

පීල්-පරාමවුන්ට් භෞත චිකිත්සාව සහ ක්‍රීඩා තුවාල සායනයෙහි ඇති එකම සායනය වන්නේ වෙස්ටිබුලර් පුනරුත්ථාපන හා නිගමන පිළිබඳ විශේෂ izing වෛද්‍ය විද්‍යාවයි.

2021 ජනවාරි 12 වන දින කැනඩාවේ බ්‍රැම්ප්ටන් වෙස්ටිබුලර් පුනරුත්ථාපනය යනු විශේෂිත, ව්‍යායාම මත පදනම් වූ වැඩසටහනක් හරහා අභ්‍යන්තර කණෙහි ඇති වන කැළඹීම් නිසා ඇති වන කරකැවිල්ල හා සමබරතාවයේ ගැටළු වලට ප්‍රතිකාර කිරීමයි. පොදු රෝග ලක්ෂණ අතර ඒවාට පමණක් සීමා නොවේ: කරකැවිල්ල, වර්ටිගෝ, ඔක්කාරය සහ සමබරතාවය නොමැතිකම.

අපගේ පුද්ගලාරෝපිත ප්‍රතිකාර ප්‍රවේශය මගින් වෙස්ටිබුලර්, ස්නායු හා සමතුලිතතා පද්ධති සහ ගැබ්ගෙල කොඳු ඇට පෙළ තක්සේරු කිරීම ද අරමුණු කරයි. නිස්ටැග්මස් වැනි ඇසේ සිහින් මෝටර් චලනයන් තක්සේරු කිරීමට අධෝරක්ත කණ්නාඩි භාවිතා කරයි. ප්රතිකාර සැලසුම් වලට ඇතුළත් වන්නේ: ස්ථානීය උපාමාරු, නිශ්චිත ව්යායාම භාවිතා කරමින් සාමාන්ය ශේෂ පද්ධති නැවත පුහුණු කිරීම, ගැබ්ගෙල කොඳු ඇට පෙළේ ක්රියාකාරිත්වයට ප්රතිකාර කිරීම සහ තනතුරු, චලනයන්, පාරිසරික තත්ත්වයන් පිළිබඳ රෝග ලක්ෂණ අවම කිරීම සහ / හෝ පුනරාවර්තන උග්රවීම් වළක්වා ගැනීම.

පුද්ගලයෙකුගේ සමස්ත ජීවන තත්ත්වය සඳහා වෙස්ටිබුලර් පුනරුත්ථාපනය අවබෝධ කර ගැනීම සහ ප්‍රතිකාර කිරීම අත්‍යවශ්‍ය වේ. ශේෂය යනු ශරීරයේ බොහෝ පද්ධති සමමුහුර්ත කරන කුසලතාවයක් වන අතර ව්‍යායාම මගින් මෙම පද්ධති එකට අනුරූපව වැඩ කිරීමට සහාය වේ. වෙස්ටිබුලර් පුනරුත්ථාපනය කරකැවිල්ල හා සමතුලිතතා ආබාධ සඳහා ව්‍යායාම භාවිතා කරයි. ” – මාකෝ ද පල්මා-ලියාපදිංචි භෞත චිකිත්සක හොන්බීඑස්සී කයිනයිසොලොජි, එම්එස්සීපීටී

හිස පිටුපසට හා පසුපසට වේගයෙන් ගමන් කිරීමට හේතු වන ශරීරයට වැටීමකින් හෝ පහරකින් මෘදු හිස කම්පනය හේතුවෙන් ගැටුම් ඇතිවේ. බලපෑමේ බලය මොළය හිස් කබලට ගැසෙන අතර තැලීම් ඇති කරයි. රෝග ලක්ෂණ අතර කරකැවිල්ල, ව්‍යාකූලත්වය, ව්‍යාකූලත්වය, සම්බන්ධීකරනය සහ තවත් දේ දැනේ. ඔබ කුමන ක්‍රීඩාවක් කළත් කමක් නැත contact සම්බන්ධතා තිබේ නම්, සහනශීලී වීමේ විභවයක් ඇත.

තුවාල සිදුවීම් ප්‍රමාණය තීරණය කිරීම සඳහා සහන පරීක්ෂණ සහ මූලික පරීක්ෂණ උපකාරී වේ. පුද්ගලයෙකුගේ සාමාන්‍ය සංජානන තත්ත්වය තීරණය කිරීම සඳහා ඕනෑම මලල ක්‍රීඩා කටයුත්තකට පෙර මූලික පරීක්ෂණ සිදු කරනු ලැබේ. සංසන්දනය කිරීම සඳහා මලල ක්‍රීඩකයාගේ පැතිකඩක් නිර්මාණය කිරීම සඳහා මෙම පරීක්ෂණය පශ්චාත්-සහන රෝග ලක්‍ෂණ පරීක්‍ෂණයක් ලෙස එකම සංජානන ක්‍රියාවලීන් මනිනු ලබයි. මූලික පරීක්ෂණ මගින් ප්‍රතික්‍රියා කාලය, මතකය සහ නැවත කැඳවීම, මානසික සැකසුම් වේගය සහ තවත් දේ මනිනු ලැබේ. එක් අයෙකුගෙන් පීඩා විඳින එක් එක් පුද්ගලයාගේ සහන රෝග ලක්ෂණ වල බරපතලකම පෙන්වීමට මූලික පරීක්ෂණ මූලික වේ.

“නිගමනයකට පසු, සුවය ලැබීම ඉතා වැදගත්. සුදුසුකම් ලත් වෘත්තිකයෙකු විසින් නිසි අවධානයක් ලබා නොදුනහොත් රෝග ලක්ෂණ සති ගණනක් පැවතිය හැකිය. රෝග ලක්ෂණ මැකී යාම සහ සාමාන්‍ය සංජානන ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම සහතික කිරීම සඳහා වෘත්තීය අධීක්ෂණය යටතේ මොළය විවේකීව හා සුව කළ යුතුය. අපගේ ඉලක්කය වන්නේ නිසි සුවය ලබා ගැනීම සහ දිගු කාලීනව සුව කිරීම, මතක ශක්තිය නැතිවීම, කශේරුකා, ස්නායු වේදනාව සහ නිදන්ගත කම්පන සහගත එන්සෙෆලෝපති (සීටීඊ) වැනි තත්වයන් වළක්වා ගැනීමට මිනිසුන්ට උපකාර කිරීමයි. ” – – මයික් පෝස්ටික් – ගරු බී.එස්.සී., එම්.එස්.සී.පී., එම්.සී.අයි.සී (හැසිරවීමේ චිකිත්සාව), එෆ්.සී.ඒ.එම්.පී.ටී.

පැරමවුන්ට් භෞත චිකිත්සාව සහ ක්‍රීඩා තුවාල සායනය සාමාන්‍ය ජනතාවට අතින් ප්‍රතිකාර සඳහා අවධාරණය කරමින් භෞත චිකිත්සක මැදිහත්වීම් ලබා දීමට කැපවී සිටී. අපගේ ප්‍රතිකාර ප්‍රවේශය මඟින් අධ්‍යාපනය, ව්‍යායාම, අතින් ප්‍රතිකාර, ක්‍රම සහ කටු චිකිත්සාව ඇතුළත් වන අතර පුද්ගලයන්ව ක්‍රීඩාවට හා එදිනෙදා ජීවිතයේ නිත්‍ය ක්‍රියාකාරකම් වලට effectively ලදායී හා කාර්යක්ෂමව නැවත සම්බන්ධ කිරීම.

මයික් පෝස්ටික්
පැරමවුන්ට් භෞත චිකිත්සාව සහ ක්‍රීඩා තුවාල සායනය
+1 905-455-4488
අපට මෙහි විද්‍යුත් තැපැල් කරන්න

Source link